عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نشست دبیر مرجع ملی کنواسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهرگرگان

به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان برگزارشد :

نشست دبیر مرجع ملی کنواسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهرگرگان

نشست دبیر مرجع ملی کنواسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهرگرگان

نشست دکتر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با همراهی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان به عنوان مرجع متناظر استانی کنوانسیون حقوق کودک با اعضای شورای شهر گرگان و شهردار مرکز استان برگزار شد .
این نشست در دومین روز ازسفر دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری به همراه هیئت همراه به استان گلستان با هدف نظارت بر برنامه عمل جامع حقوق کودک در استانها منطبق بر سیاستهای ابلاغی خانواده در شورای شهر گرگان انجام شد .
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در این نشست ضمن معرفی هیات اعزامی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت : کودکان درجامعه دارای حق وحقوقی هستند که خود قادر به احقاق آن حقوق نیستند و وظیفه ما مسئولین است که زمینه را برای رشد و شکوفایی آنان و تضمین حقوق شهروندی کودکان فراهم آوریم .
دکترکلثوم غفاری توران ازگرگان به عنوان یک شهر پیشرفته نام برد و گفت : گرگان مردمی فهیم دارد که از فعالیت های داوطلبانه و خیر خواهانه استقبال خوبی می کنند اما در این خصوص باید فعالیتها درست برنامه ریزی وساماندهی شود .
مرجع متناظر استانی کنوانسیون حقوق کودک درادامه این جلسه درخصوص فعالیت های گروه کاری کودک و تشکیل کمیته های تخصصی4گانه ذیل کار گروه زنان و خانواده استان صحبت کرد .
وی افزود : امید است با پیگیری های موثر دراین جلسات وبا کمک مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وسازمان های مردم نهاد برای تحقق اهداف مرتبط با حقوق کودک گام های موثری برداشته شود.
دکتر غفاری در پایان بر ضرورت توجه به بحث آموزش کودکان و اقشار مختلف مردم از سوی مدیریت شهری تاکید کرد.
در این جلسه دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری به تشریح روند شکل گیری و وظایف این مرجع در ارتباط با احقاق حقوق کودکان در جامعه پرداخت و گفت: مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک زیر نظر وزارت دادگستری فعالیت می کند و مقرر شد مسئولیت این کنوانسیون در استان ها به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ها واگذار شود.
دکتر الوندی با تاکید بر اینکه کودکان دارای حقوق هایی مانند سرپرستی، حق هویت، حق تابعیت، حق سلامت، تفریح و سرگرمی، حق استفاده از تحصیل و...هستند، افزود: کودکان توانایی احقاق حقوق خود را ندارند و بنابراین نیاز به ارگانی هست که مسئولیت احقاق حقوق آنها را از طریق برگزاری نشست های ویژه با سازمان های مردم نهاد و ارگان های مرتبط بر عهده بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه نگاه به کودک باید عاطفی، دلسوزانه و حق مدارانه باشد، ادامه داد: تمام کسانی که سن زیر 18 سال دارند مشمول کنوانسیون حقوق کودک می باشند و در هر اقدامی باید مصالح و منافع کودک را در نظر بگیریم.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با تاکید بر اینکه بازنگری و باز تعریفی از سوی مدیریت شهری نسبت به متناسب سازی مبلمان و معابر شهری برای کودکان و برنامه ریزی برای آشنایی کودکان و خانواده ها با حقوق و قوانین از جمله وظایف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری می باشد، تصریح کرد: رابطه مستقیمی بین معماری و مبلمان شهری و بزهکاری وجود دارد (نظریه پنجره شکسته در جرم شناسی) و غفلت شهری این است که جرم در مناطقی اتفاق می افتد که تاریکی باشد و وقوع جرم و جنایت در روشنایی بازدارنده است و شهرهایی که درست توسعه می یابند اتفاق خوشایندی برای همه افراد بویژه کودکان نیز بوجود می آورند.
پزشکپور رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر گرگان در نشست با دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری طی ایراد سخنانی گفت: سازمان های مردم نهادی که در ارتباط با کودکان و ساماندهی و حمایت آنها در جامعه فعالیت می کنند در کنار شکل گیری این مرجع، فعالیت بهتری می توانند در پیشگیری از وقوع جرم در آینده داشته باشند.
شایان ذکر است : توجه به نیازهای کودکان در مدیریت و برنامه ریزی شهری با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری طی یکصد و چهل و سومین جلسه این كميسیون مورد تاکید قرار گرفت.
این جلسه با حضور اعضا و مشاوران کمیسیون، مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری گلستان، و دکتر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری برگزار شد.


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس1
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 148
  • کد خبر : 35779

فهرست

حدیث روز

امام علی(ع) می فرماید : هیچ چیز را ندیدم مگر اینکه خدا را قبل از آن بعد از آن و با آن مشاهده کردم.

آرشیو

<    «  اسفند 1396  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 1107
بازدید دیروز: 1595
بازدید ماه:127461
بازدید سال:3146823
بازدید کل:16635170

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار