عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی در استان گلستان اجرا خواهد شد

مدیر کل امور بانوان گلستان در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان :

طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی در استان گلستان اجرا خواهد شد

طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی در استان گلستان اجرا خواهد شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان از اجرای طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی در استان گلستان خبر داد.

کلثوم غفاری در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان با اعلام این خبر افزود: در این خصوص اقدامات اولیه امضای تفاهم نامه از سوی استاندار محترم با معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور انجام شده است و به محض تامین اعتبار طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی را آغاز خواهیم کرد.

کلثوم غفاری توران هدف از اجرای این طرح را ارتقاء توانمندیهای بانوان و خانواده در مواجه با مشکلات فرهنگی و اجتماعی ، پیشگیری از آسیب ها و حداکثر استفاده از توانمندیهای موجود جهت تحکیم بنیان خانواده اعلام کرد و گفت : برای اجرای این طرح از ظزفیت سازمان های مردم نهاد استفاده خواهد شد .

وی از دیگر طرح های دفتر امور بانوان و خانواده استان طرح تدوین سند ارتقای وضعیت زنان استان ، طرح آموزش خانواده های عشایر و طرح برگزاری پودمانهای آموزشی دختران عشایر را ذکر کرد و افزود : برگزاری پودمانهای آموزشی تخصصی برای دختران تحصیل کرده ی عشایر طرح استانی است و به شرط تامین اعتبار ، شرایط اجرای آن در استان مهیا است .

در چهارمین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده که در روز دوشنبه 25 دیماه در استانداری برگزار شد همچنین برخی از دستگاهها ی اجرایی مرتبط با حقوق کودک از جمله معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ، معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی ، مشاور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به ارائه گزار ش های دستگاه خود در این خصوص پرداختند .

غفاری در این جلسه همچنین از سفر قریب الوقوع معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به استان خبر داد و گفت : همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر میزبان دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خواهیم بود که برنامه هایی برای این ایام تدارک دیده شده است و بزودی اعلام خواهد شد .

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان در دهه فجر خبر داد و گفت :انتظار می رود دستگاههای اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه حداکثر همکاری را داشته باشند .

 

 

 

 


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 244
  • کد خبر : 41291