عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اولین جشنواره نشاط استانی و پیاده روی همگانی در روستای گلند شهرستان رامیان

با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان برگزار شد

اولین جشنواره نشاط استانی و پیاده روی همگانی در روستای گلند شهرستان رامیان


سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان با همکاری موسسه نقش آفرینان هنر معاصر ، اولین جشنواره نشاط استانی و پیاده روی همگانی در روستای گلند را با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان، دکتر برزمینی معاونت امور اجتماعی استانداری و بخشدار بخش مرکزی شهرستان رامیان برگزار کرد.

در این جشنواره مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر و ابراز خشنودی از برگزاری چنین برنامه هایی در سطح روستاها گفت: خوشحالم که در جمع اقوام و اهالی روستای گلند هستم اگر استان گلستان یک ایران کوچک است، منطقه رامیان گلستان کوچک است به جهت اینکه رنگارنگی اقوام در این منطقه ملموس‌تر است .

کلثوم غفاری توران افزود: خداوند می‌فرماید «ما اراده کرده‌ایم که بر مستضعفان زمین منت بگذاریم و آنان را امامان و پیشوایان روی زمین قرار دهیم» و مامثال بارز این پیشوایی را در انقلاب شکوهمند اسلامی دیدیم. همه استکبار شرق و غرب نتوانستند در مقابل خواست پروردگار و ملت ایران کاری از پیش ببرند. طولی نکشید که جنگ تحمیلی را بر ما تحمیل کردند و ما ایستادگی کردیم. الان شرایط متفاوت است. شرایطی است به نام شرایط جنگ نرم. اسکتبار از اینکه با ما وارد جنگ مستقیم بشود ناامید شده و وارد دسیسه‌ای شده است که نیاز به هوشیاری زیادی دارد که بیشترین هوشیاری هم باید متوجه زنان و بانوان باشد چرا که وظیفه تربیت فرزندان به عهده آنان است.

وی اضافه کرد: مراقبت از فرزندان هوشیاری و آگاهی بسیاری نیاز دارد. یک مادر موفق مادری است که جامعه اطراف خودش را به خوبی بشناسد، آسیب‌هایی که فرزندانش را تهدید می‌کند را به خوبی بشناسد. وی خطاب به زنان و مادران گفت: فضای مجازی، فضایی است که در آن مراقبت از فرزندان نیاز به هوشیاری و مراقبت خاص دارد. فضای مجازی مثل شمشیر دولبه است. همین تکنولوژی پرفایده گاهی اوقات به مجرا و محل آسیبی پنهان تبدیل می‌شود. توصیه ما به پدران و مادران این است که فاصله مان را با نسل امروز کمتر کنیم و بیشتر صمیمیت به خرج دهیم. ابراز عشق و علاقه به فرزند و فراهم کردن فرصت های مفید برای کودکان باعث می شود که ما خلاءهای زندگی کودکانمان را پر کنیم. اگر ما پر نکنیم فضای مجازی و آسیب هایی متوجه این فضاست، این خلاءها را پر خواهند کرد که ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

غفاری بویژه در خصوص محبت به دختران تاکید کرد وافزود: در سیره معصومین به ویژه در سیره پیامبر بزرگ اسلام، ابزار عشق و علاقه به فرزند بسیار تاکید و توصیه شده است و از حضرت رسول(ص)نقل شده است که از مسافرت برای فرزندانتان هدیه بگیرید و ابتدا هدیه دخترانتان را بدهید.

وی در پایان از سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان، مؤسسه فرهنگی نقش آفرینان هنر معاصر و شورای روستای گلند قدردانی و عنوان کرد: یکی از راه‌های مبارزه با آسیب‌ها ایجاد جو شادی و نشاط است.

در این مراسم از دو تن از بانوان موفق روستای گلند با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ قدردانی شد.

 

 

 

 


 


 


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 104
  • کد خبر : 45465