عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نشست دوره ای مشاوران و کارشناسان فرمانداری های تابعه استان

از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان برگزار شد :

نشست دوره ای مشاوران و کارشناسان فرمانداری های تابعه استان

نشست دوره ای مشاوران و کارشناسان فرمانداری های تابعه استان با هدف برنامه ریزی و اعلام سیاست های حوزه بانوان و تبادل نظر در امور اجرایی فعالیت ها در سال جاری در فرمانداری بندرگز برگزار شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ضمن تشکر از دکتر هاشمی استاندار محترم و تبریک انتصاب خانم برهانی به سمت معاون فرماندار شهرستان بندرگز، و آرزوی ارتقای جایگاه تمام بانوان ، این موفقیت را باعث افتخار و نشان از توانمندی ایشان و همچنین ظرفیت بالای بانوان در عرصه های مدیریتی دانست.

کلثوم غفاری توران در این نشست با اعلام برنامه ها ،اهداف و سیاست های حوزه بانوان و خانواده در سال 97 ابلاغی از وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از مشاوران و کارشناسان امور بانوان فرمانداری ها خواست تمام همت خود را صرف پیشبرد اهداف ابلاغ شده نمایند.

وی در خصوص شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی بیان کرد مشاوران و کارشناسان امور بانوان فرمانداری ها نقش جدی تری در تحقق این مهم دارند چرا که علاوه بر نقش مدیریت تأمین مایحتاج منزل و خرید کالاهای ایرانی ، در عرصه اجتماعی نیز به جهت جایگاه خود با تأثیرگذاری بر آحاد جامعه می توانند نقش مهمی ایفا کنند وی با تأکید بر لزوم شناسایی و برداشتن موانع تحقق این هدف ، حمایت از تولیدکنندگان داخلی را نیز یکی از شاهراه های اصلی رسیدن به توسعه اقتصادی و تحقق شعار سال دانست.

غفاری تعامل و ارتباط پیوسته با مردم به ویژه بانوان و جوانان جویای کار و ترغیب ایشان به خوداشتغالی و کارآفرینی و فراهم آوردن زمینه فعالیت آنان را نه تنها یک وظیفه اداری بلکه تکلیف انسانی دینی و ملی عنوان کرد.

در ادامه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری با تأکید بر لزوم اطلاع رسانی طرح توان افزایی زنان با رویکرد کارآفرینی تحت عنوان مسیر کسب و کار من که توسط معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری و بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان ارائه گردیده،آن را فرصت مغتنمی جهت آموزش و توانمند سازی کارآفرینان عنوان کرد.

غفاری در خصوص توانمندسازی و رفع آسیبهای زنان سرپرست خانوار تصریح کرد گرچه سرپرست خانوار بودن زنان فی نفسه آسیب نیست اما عدم حمایت و فقدان آموزش های لازم منجر به بروز آسیب می گردد. از این رو اولویت ما آموزش و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار از طریق برگزاری دوره های مهارت آموزی فنی و حرفه ای در سال جاری می باشد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده در پایان با اعلام برنامه ها و سیاستها در حوزه عفاف و حجاب بیان کرد با توجه به در پیش بودن روز بزرگداشت عفاف و حجاب باید برنامه ریزی های هدفمند و مدون آغاز گردد.

وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف در موضوع عفاف و حجاب این مهم را نیازمند آسیب شناسی و نگاه با رویکرد علمی دانسته و اذعان داشت برنامه ریزان و خطیبان ما باید برای جذب مخاطب و تأثیر گذاری بر او مجهز به علوم روز روانشناسی و جامعه شناسی باشند و همچنین با رویکرد تشویقی به آن بپردازند.

غفاری در ادامه بیان کرد در مسئله عفاف و حجاب نباید تنها نگاه به سوی زنان باشد بلکه باید دو اصل مد نظر قرار گیرد: یکی آنکه توجهات تنها به مسئله حجاب معطوف نگردد بلکه عفت و حیا در اولویت قرار گیرد و از سوی دیگر باید نقش آقایان جدی گرفته شود چرا که اگر نگاه مردان ما و اخلاق و عفت و حیای آنان پررنگ تر شود بسیاری از آسیب های جامعه رنگ می بازد.


 


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 98
  • کد خبر : 45466