عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بنیاد برکت در برنامه های اقتصادی استان حضور و نقش مؤثر داشته باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان:

بنیاد برکت در برنامه های اقتصادی استان حضور و نقش مؤثر داشته باشد

بنیاد برکت در برنامه های اقتصادی استان حضور و نقش مؤثر داشته باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان گفت: بنیاد برکت در برنامه های اقتصادی استان، حضور مؤثرتری داشته و نقش بیشتری ایفا نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، محمود ربیعی صبح امروز 14 تیر در دیدار با نمایندگان بنیاد برکت اظهار کرد: وجود این مجموعه، فرصت بسیار خوبی برای فعال کردن و تقویت بنگاه های اقتصادی ما است.
وی ضمن معرفی استان به نمایندگان بنیاد جهت شناخت بیشتر به منظور همکاری و مشارکت در آینده گفت: گلستان، استانی است که بیشتر جمعیت آن را حوزه روستایی تشکیل می دهد و عدم وجود صنایع بزرگ و اتکا به بنگاه های کوچک و متوسط موجب شده تا سرانه درآمد جمعیت استان نسبت به میانگین کشوری 35 درصد کمتر باشد.
ربیعی با اشاره به تلاشهای استان برای ایجاد اشتغال، به تسهیلات پرداختی در قالب رفع موانع تولید، اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر و ... خاطرنشان کرد: به نسبت منابع بانکی، در حوزه توزیع اعتبارات برای اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزایی، استان در رتبه های بسیار خوب و بالای کشوری قرار دارد اما این کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.
وی همچنین خواست تا نشست با نمایندگان این بنیاد به صورت دوره ای و مستمر برگزار شود تا طی این نشست ها و شناسایی ظرفیت های موجود دوطرف، زمینه های همکاری و توافق فراهم گردد.
همچنین در این جلسه، جوهری، معاون توسعه کارآفرینی و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت (وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)) و رازی زاده، معاونت توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد ضمن معرفی و تشریح فعالیت های این نهاد، خواستار همکاری بیشتر استان با بنیاد برکت به منظور محرومیت زدایی و اشتغالزایی شدند.
جوهری گفت: با توجه به مختصات و مشخصاتی که از استان ارائه شد، گلستان در اولویت فعالیت های بنیاد برکت قرار دارد و امیدواریم بتوانیم همکاری های خوب و مؤثری در این استان داشته باشیم.
لازم به ذکر است، فلسفه‌ی وجودی بنياد بركت، كمك و همیاری براي بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و كارآفرينی افراد، گروه‌ها و واحدهای كسب و كار مستعد فعاليت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق محروم و كم‌تر توسعه‌يافته‌ی كشور، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ايران، و رهنمودهای مقام معظم رهبری است که با مشارکت در راه‌اندازی و توسعه‌ی طرح‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و ... انجام طرح‌های عمراني و زيربنايي، مدرسه‌سازی و ارایه‌ی خدمات سلامت، بیمه‌ای، مالی، حمایتی و عام‌المنفعه، به دنبال تأثير كلي بر توسعه‌ی اقتصادی مناطق محروم كشور، افزايش فرصت‌های شغلی، توسعه‌ی كارآفرينی، فقرزدايی و جلوگيری از مهاجرت نيروهای محلي به شهرهای بزرگ است.

 

 

بنیاد برکت در برنامه های اقتصادی استان حضور و نقش مؤثر داشته باشد

 

بنیاد برکت در برنامه های اقتصادی استان حضور و نقش مؤثر داشته باشد

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0