عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نخستین جلسه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب استان گلستان برگزار شد


نخستین جلسه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب استان گلستان برگزار شد

تغییر رنگ پس زمینه:

نخستین جلسه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب استان گلستان برگزار شد

نخستین جلسه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب استان گلستان با حضور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور وزیر،مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان،مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،آموزش و پرورش،کانون پرورش فکری گلستان و دیگر مسئولان استانی و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان ها برگزار شد.

 

عبدالرضا چراغعلی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان در این جلسه ضمن اشاره به آمارها و اخبار کتاب و کتاب خوانی در سطح استان گلستان گفت : تبیین برنامه ها و ترسیم نقشه راه کتاب و کتاب خوانی در استان با کار جزیره ای به نتیجه نخواهیم رسید و امیدوارم در آینده با هم افزایی و برگزاری جلسات با فرمانداران و بخش داران،شهرداری ها و چهره های فرهنگی بتوانیم از این بحران فرهنگی ایجاد شده و آمار پایین سرانه مطالعه رهایی یابیم.

وی ادامه داد: امید است در آینده شاهد رشد کمی و کیفی بیشتر در این حوزه ها با حضور منظم و مستقیم مدیران استانی باشیم تا بتوانیم با تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های درست نتایج مطلوب تر و رشد فزاینده ای را مشاهده کنیم.

قابل ذکر است در ادامه جلسه مدیران و نمایندگان آموزش و پرورش،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،نهاد کتابخانه ها و کانون های مساجد استان به نوبت ضمن ارائه آمار و اشاره به طرح های توسعه ای و فعالیت های خلاقه خود مطالبی را پیرامون موضوع جلسه به سمع حاضران رساندند.

در پایان جلسه علی اصغر سیدآبادی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به سابقه تاریخی شهر گرگان و استان گلستان و موقعیت چندفرهنگی آن به کتاب به عنوان یک منبع در مسیر توسعه اشاره کرد و گفت: کتاب حامل تمام میراث بشر در تمام حوزه ها است و به عنوان یکی از شاخص های توسعه پایدار در سطح جهان به شمار می آید.

وی با اشاره و توصیه به مطالعه بخش فروشنده بیسکویت در کتاب "خوشی ها و مصائب کار" اثر آلن دوباتن به جنبه های ظاهری و استیلای بخش اقتصاد فرهنگ بر ذات خود فرهنگ اشاره داشت و گفت: در کنار مباحث سخت افزاری حوزه کتاب و کتاب خوانی و تعداد کتب چاپی؛ مسئله ی اینکه کتاب چقدر با میل و رغبت خوانده میشد بسیار مهم و ضروری است و نیازمند بررسی و پژوهش و مداقه فراوان است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به طرح پیمایش ارزش ها و نگرش های ایرانیان اشاره داشت و گفت: متوسط سرانه مطالعه در سطح کشور حدود 12 دقیقه بوده که این آمار در استان گلستان حدود 6 دقیقه است.

وی در خاتمه ضمن اعلام حمایت و استقبال از انجام دو طرح "گذرهای فرهنگ و هنر"و "تبدیل فضاهای بلا استفاده به فضاهای فرهتگی" و توصیه به هم افزایی دستگاه ها و ارائه طرح های ابتکاری، اظهار داشت: امیدوارم در آینده دستگاه های اجرایی استان گلستان با برنامه ریزی های مشارکتی و آموزشی و جذب منابع و گفتگو و تعامل قدم های موثر تری را در مسیر فرهنگ کتاب و کتاب خوانی گلستان بردارند.


ارسال کننده خبر : اداره کل امور اجتماعی
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : ejtemee
  • بازدید : 22
  • کد خبر : 47600

فهرست

پیوندها

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.

آرشیو

<    «  تیر 1397  »    >
شیدسچپج
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 1029
بازدید دیروز: 7598
بازدید ماه:195171
بازدید سال:982187
بازدید کل:17630816

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار