همگرایی و تعامل با یکدیگر و ارتباط با دیگر شوراها و دهیاران منجر به تبادل تجربه و توسعه استان می شود » پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان
عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » همگرایی و تعامل با یکدیگر و ارتباط با دیگر شوراها و دهیاران منجر به تبادل تجربه و توسعه استان می شود

مدیر کل امور بانوان گلستان در نشست با بانوان دهیار و عضو شورا های اسلامی روستاها :

همگرایی و تعامل با یکدیگر و ارتباط با دیگر شوراها و دهیاران منجر به تبادل تجربه و توسعه استان می شود

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در نشست با بانوان دهیار و عضو شورا های اسلامی روستاها با موضوع : اشتغال روستایی و نحوه استفاده از قانون حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی با ابراز خرسندی از دیدن چهر های جوان در عرصه فعالیت های اجتماعی و مدنی گفت: موضوعات مرتبط با حوزه بانوان بسیار گسترده است و از نظر اینجانب اولویت در بین تمام موضوعات موجود ، بحث اشتغال است .

کلثوم غفاری توران با تاکید بر توصیه هایی که در ارتباط با امرار معاش از بزرگان دین و ائمه اطهار شده است یاد آور شد : فرد باید به دنبال امرار معاش سالم باشد و طبیعی است برای کسیکه معاش ندارد نمی توان از اخلاق صحبت کرد .

وی هدف از این نشست راتوسعه پایدار و توسعه روستایی اشتغال عنوان کرد و گفت : با عنایت به اینکه بانوان مدیریت قوی و توانمندی بالا دارند ، بایدبرای استفاده فرصتها ی موجود تلاش نمایند که یکی از این فرصتها ، عضویت در شوراها و دهیاریها ست .

غفاری اضافه کرد : استفاده از فرصتها نیاز به آموزش دارد تا فرصت سوزی اتفاق نیفتد ضروری است از زمان موجود برای استفاده از فرصت تلاش نماییم و این تلاش از سر عشق ، دلسوزی و فداکاری باشد که این موارد از خصلت زنان است. عشق به آحاد جامعه باعث تلاش بیشتر می شود زیرا افراد و شهروندان ، فرزندان و خانواده ما هستند و ما وظیفه خدمت رسانی به آنها را داریم و این احساس وظیفه نه فقط در شورا و دهیاریها بلکه در مشاغل و مناصب دیگر نیز باید باشد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در ادامه گفت : با عنایت به اینکه در استان بیش از 50 مورد مدیر کل ، معاون مدیر کل و رؤسای شهرستانها تا کنون شناسایی شده اند این نشان می دهد بانوان برای استفاده از ظرفیتهای موجود تلاش می کنند.

غفاری با بیان اینکه خوشبختانه آموزش های فنی و حرفه ای در هر روستا و در هر حرفه ای که علاقمند به حد کفایت داشته باشد برگزار می شود گفت : آمار تحصیل کردگان روستایی کم نیست و باید برای تحقق اهداف توسعه طلبانه،جوانان را به سمت مشاغل فنی و حرفه ای و مشاغل پایدارهدایت کنیم .

وی خاطر نشان کرد : در توسعه یافته ترین کشورها نیز بیش از 20 درصد تحصیل کرگان وارد مشاغل دولتی نمی شوند زیرا ظرفیت وجود ندارد بنابراین همه نباید منتظر شغل دولتی باشند. برای پیدا کردن شغل دولتی تلاش کنیم ولی نباید از مشاغل دیگر غافل شد .

غفاری افزود: برگزاری کار گاههای آموزشی مبتنی بر توجیه جوانان به عواقب بیکاری موثر خواهد بود چرا که بیکاری منجر به از دست رفتن سرمایه های انسانی و اجتماعی می شود .

وی خطاب به اعضای شوراهای روستایی و دهیاران اضافه کرد : لازم است بانک اطلاعات از جوانان تحصیل کرده ی روستایتان داشته باشید تا به محض ضرورت بتوانید به آنها مراجعه کنید . آموزش های حوزه زنان و خانواده را در دستور کار داشته باشید مخصوصاً مباحث مربوط به تحکیم بنیان خانواده که از این طریق خیلی از اهداف شما تامین می شود و همکاری مردم با شما بیشتر می شود .

غفاری یاد آور شد : آسیب های منطقه را شناسایی کنید و به آنها اولویت بدهید .برای رفع مشکلات بدون چشم به بالا دست و با همکاری و مشارکت مردم اقدام کنید بسیاری از مشکلات را در روستا با کمک های محلی می توان حل و فصل نمود .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان بیان داشت : همگرایی و تعامل با یکدیگر و ارتباط با دیگر شوراها و دهیاران منجر به تبادل تجربه می شود که در آخر باعث توسعه استان خواهد شد. مشاغل خانگی و ظرفیتهای توسعه آن در روستای خود را شناسایی کنید و در راستای احیا و حمایت از آن اقدام نمایید استفاده از ظرفیت روستایی و پتانسیلهای موجود در روستا می تواند اشتغال ایجاد کند در مورد مسائل مربوط به روستا از مراجع ذیربط پیگیر باشید تا به جواب برسید. نقشه راه و برنامه ریزی داشته باشید ، هدف تعیین کنید و برای رسیده به اهدافتان سماجت وپا فشاری کنید تا به هدف برسید .

در ادامه ی نشست تعدادی از بانوان دهیار و عضو شورا های روستایی به بیان مشکلات و نظرات خود در حوزه ی کاریشان پرداختند و از تجربه های موفق خود صحبت نمودند .


 


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 18
  • کد خبر : 48714

فهرست

پیوندها

حدیث روز

امام صادق(ع) می فرماید : دو رکعت نماز شخص متاهل برتر از هفتاد رکعت نمازی است که شخص مجرد می خواند.

آرشیو

<    «  مرداد 1397  »    >
شیدسچپج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 4969
بازدید دیروز: 6991
بازدید ماه:213207
بازدید سال:1221965
بازدید کل:17870594

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار