عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اگر والدین خوب آگاه شوند و خوب آموزش ببینند می توانند فرزندان صالح تربیت کنند

مدیرکل بانوان گلستان دربازدید ازمراحل اجرای طرح توان افزایی و ارتقاءتاب آوری اجتماعی:

اگر والدین خوب آگاه شوند و خوب آموزش ببینند می توانند فرزندان صالح تربیت کنند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان از مراحل اجرای طرح توان افزایی و تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی کهدر منطقه اروند رود گنبد با همکاری کانون اوقات فراغت رهنمود بانوان این شهرستان برگزار می شود بازدید کرد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ضمن گفتگو با شرکت کنندگان در این طرح و آگاه شدن نسبت به آسیبهای موجود درمنطقه (اختلاف بین زوجین ، استفاده بیش از حد از فضای مجازی و متوقع بودن بی مورد فرزندان) گفت : آسیب های مطرح شده در این منطقه کمی متفاوت است و لازم است با مراکز خدمات بهزیستی بخصوص 1480 که یک مرکز مشاوره رایگان تلفنی از سوی بهزیستی است آشنایی و ارتباط داشته باشید .

کلثوم غفاری توران افزود: ما ناگزیریم که یاد بگیریم .ما مسلمان هستیم و در مکتب ما در خصوص آموختن بسیار تاکید شده است کارگاه تاب آوری چگونه زندگی کردن را به ما می آموزد .

وی با بیان اینکه خانواده یک اجتماع است واولین اجتماعی است که شخصیت انسان در آن شکل می گیرد اضافه کرد : با توجه به اینکه ما موجود اجتماعی هستیم لازم است آداب اجتماعی را بدانیم و دانستن آداب اجتماعی به زندگی فردی ما هم کمک خواهد کرد .

غفاری با اشاره به اینکه خداوند می فرمایند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر آنکه خود بخواهد خاطر نشان کرد : دنیای امروز دنیای متفاوت و پیچیده ایست و باید برای برخورد با این پیچیدگی ها و ایجاد تغییر مثبت ، خود را مجهز کنیم . از فضای مجازی به عنوان یک فرصت در رشد استفاده کنیم و از بزرگترین سرمایه که عمر ماست به راحتی و با بیهودگی نگذریم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با بیان اینکه به علت عدم آگاهی از سازگاری و تاب آوری اجتماعی خانواده ها ، بیشترین طلاقها در 5 سال اول زندگی اتفاق می افتد یاد آور شد : تاب آوری در نسل امروز بسیار کم است و زوجین یاد نگرفته اند برای اینکه همدیگر را بشناسند و درک متقابل و گذشت داشته باشند باید آموزش ببینند .

غفاری خاطر نشان کرد : بازخورد این کارگاهها باید در خانواده و جامعه خود را نشان دهد .باید یاد بگیریم چگونه زندگی و جامعه خود را نجات دهیم .

شایان ذکر است در پایان این بازدید از سوی دفتر امور بانوان وخانواده استانداری گلستان حدود 50 جلد کتاب به کانون اوقات فراغت رهنمودبانوان شهرستان گنبد اهدا شد .

 

 


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 80
  • کد خبر : 48717