عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بر جمع آوری متکدیان


تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بر جمع آوری متکدیان

تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بر جمع آوری متکدیان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با تأکید بر لزوم جمع آوری متکدیان از سطح استان گفت: 11 دستگاه وظیفه مند در بحث آسیب های اجتماعی باید در این حوزه پای کار بیایند.

"علی اصغر طهماسبی" در جلسه مشترک "کارگروه اجتماعی فرهنگی" و "ستاد ساماندهی امور جوانان" استان، اظهار کرد: در شش ماهه اول سال 315 متکدی در گرگان و گنبد شناسایی و جمع آوری شدند که این افراد در مراکز و اردوگاههایی که توسط شهرداریها و بهزیستی وجود دارد نگهداری می شوند.

رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان اضافه کرد: پیرامون ساماندهی و جمع آوری کودکان کار خیابانی نیز همین برنامه را داریم و پس از جمع آوری آنها از سطح شهرها طی مجموعه فعالیت هایی که توسط نهادها و سازمانهای دولتی و غیردولتی صورت می گیرد، ساماندهی و نگهداری از آنها تا رسیدن این کودکان به فرجامی قابل اطمینان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه مقابله با آسیب های اجتماعی را به کارزار جنگ تشبیه کرد و خاطرنشان کرد: متآسفانه برخی از آمارها در حوزه آسیب های اجتماعی تکان دهنده است و اعتقاد داریم اثرات آنها به مراتب مخرب تر و پر هزینه تر از هر جنگی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛ حاشیه نشینی و سکونتگاههای غیر مجاز، اعتیاد، طلاق و تکدیگری را از جمله شاخص ترین آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: معمولا همه اینها با هم در ارتباطند و وقتی موضوعی را ریشه یابی می کنیم علت آنرا باید در آسیب های اجتماعی دیگر جستجو کرد.

طهماسبی بیان کرد: دستگاههای متولی تا کنون 410 هکتار سکونت گاه غیررسمی را در استان گلستان به ما معرفی کرده اند در حالیکه ما در حوزه امنیتی و اجتماعی بیش از 4 برابر این مقدار سکونت گاه رسمی را شناسایی کرده ایم.

رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان گفت: تأکید ما در این کارگروه استفاده از ظرفیت تمامی دستگاههای متولی، سازمانهای مردم نهاد و جامعه دانشگاهی برای شناخت، مطالعه، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی است زیرا اعتقاد داریم یک دست صدا ندارد و همه باید پای کار بیایند.

جانشین ستاد ساماندهی امور جوانان استان در بخش دوم این جلسه که به موضوع سلامت جوانان اختصاص داشت، اظهارکرد: جوانان به به عنوان سرمایه های اصلی جامعه و نمادی از رشد، توسعه و پیشرفت به حساب می آیند از اینرو همه ظرفیت ها، امکانات و توانایی ها باید برای سربلندی و موفقیت آنها مورد استفاده قرار گیرد.

طهماسبی ادامه داد: با توجه به جمعیت جوان استان این ضرورت وجود دارد که توجه بیشتری به جوانان بویژه در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سلامت، اشتغال و ازدواج داشته باشیم.

تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بر جمع آوری متکدیان

تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بر جمع آوری متکدیان

تأکید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بر جمع آوری متکدیان


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.

آرشیو

<    «  اسفند 1396  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 318
بازدید دیروز: 3914
بازدید ماه:130586
بازدید سال:3149948
بازدید کل:16638295

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار