عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین ستاد ساماندهی سواحل استان، اظهار کرد: مشکل پس روی آب در خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است و مقرر شده تا سازمان محیط زیست کشور طرحی را در این خصوص آماده و اجرایی سازد.

"علی اصغر طهماسبی" در جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان گلستان، گفت: خوشبختانه در بحث دریاچه ارومیه در دولت یازدهم اقدامات خوبی صورت گرفت که منجر به احیای مجدد این دریاچه شد و ما این آمادگی را در استان گلستان داریم تا پس از ارائه طرح سازمان محیط زیست کشور تمامی ظرفیت های موجود در استان را برای احیا خلیج گرگان بکار بگیریم.

وی ادامه داد: مسأله خلیج گرگان طی دو سال گذشته در شورای تأمین استان مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد محیط زیست کشور طرحی را در این خصوص تدوین کنند، اما این طرح همچنان در محیط زیست کشور مانده و باید از سوی معاونت عمرانی استانداری و محیط زیست استان، پیگیری های لازم در این خصوص بعمل آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه باید نگاهمان را نسبت به برخی از مسائل تغییر داده و توسعه نگر باشیم، گفت: استان گلستان در حوزه گردشگری ظرفیت ها و جذابیت هایی دارد که باید بیشتر از این موهبت الهی استفاده کرد.

طهماسبی اضافه کرد: حدود 50 منطقه گردشگری دیدنی در استان گلستان داریم که خیلی از آنها برای خود مردم استان نیز شناخته شده نیست.

وی تصریح کرد: فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی استان می بایست تمام ظرفیت های خود را برای ارائه خدمات، امکانات و زیباسازی سواحل و برای جذب گردشگر بیشتر بکار بگیرند.

جانشین ستاد ساماندهی سواحل استان با تأکید بر بازدید اعضای این ستاد از سواحل استان گفت: ما در استان گلستان می توانیم با هم افزایی بیشتر، تفرجگاههای ساحلی را احیا نماییم.

طهماسبی ادامه داد: همچنین معتقدیم باید از طرح های سواحل استان های ساحلی دیگر که سالهاست در این حوزه فعالیت داشته و گردشگران زیادی نیز همه ساله به این مناطق می روند، الگو برداری کرد.

وی در پایان گفت: باید با برنامه ریزی از سوی دستگاههای مرتبط، برنامه های فرهنگی در محل طرح های ساماندهی، به منظور فراهم کردن شرایط مفرح و نشاط آور برای گردشگران برگزار شود.

مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

مشکل خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است

 

 


 


ارسال کننده خبر : معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0