عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » حفاظت از ظرفیت منحصرفرد طبیعی کشور در گلستان ضروری است

معاون وزیر راه و شهرسازی درجلسه شورای برنامه‌ریزی استان:

حفاظت از ظرفیت منحصرفرد طبیعی کشور در گلستان ضروری است

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید اینکه حفاظت از ظرفیت منحصرفرد طبیعی کشور در شمال از جمله گلستان ضروری است،اظهار کرد:وضعیت محور زیارت گرگان به عنوان یک ذخیره گاه زیست محیطی، مناسب نیست که باید با معارضان برخورد شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر حبیب الله طاهرخانی ظهر امروز 27تیر در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان که با حضور دکتر هاشمی استاندار برگزار شد، تصریح کرد: در استان های شمالی و کلان شهرها با تغییر کاربری‌ های گسترده اراضی جنگلها و زمین های کشاورزی مواجهه هستیم که سال گذشته هیئت وزیران مصوبه‌ای در این زمینه تصویب کرد که با عاملان این تخلفات برخورد شود تا تبدیل به یک رویه نشود .
وی افزود:به برخی وزارتخاته‌ها تاکید شد تا ۶ ماه اراضی مناسب برای توسعه دهکده‌های گردشگری بویزه در شمال کشور را شناسایی کنندتا تقاضاها را به سمت مناطقی هدایت کنیم که کمترین آسیب را برای محیط زیست داشته باشد و موجب توسعه استانی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه جامعه مخاطب ما در این مکان‌یابی، جامعه محلی و منطقه‌ای است و البته گوشه چشمی هم به تقاضاهای ملی داریم،خاطرنشان کرد: گلستان جزو استان‌های پیشرو در این زمینه است و  از استاندار انتظار داریم که پس از آماده شدن شرایط،زیرساخت‌ها و امکانات را  به سایت‌های مدنظر برسانند.

 

 

 

 


تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .