عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند


برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند

برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان با بیان اینکه مردم باید در کمک به متکدیان احساسات خود را کنترل کنند، گفت: طبق آمارهایی که بدست آورده ایم بسیاری از متکدیانی که در سطح شهرها حضور دارند، درآمد ماهانه چند میلیونی و بعضاً بیشتر از کارمندان و حتی مدیران دارند.

"عبدالرضا چراغعلی" در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان افزود: اغلب متکدّیان بصورت سازمان یافته و تیمی فعالیت می کنند و حتی عده ای از آنها با اجاره ساعتی نوزاد و کودکان زیر 3 سال به آنها متادون و داروهای خواب آور داده و در معابر عمومی کنار خود قرار می دهند، تا احساسات عمومی را برای دریافت کمک تحریک کنند.

رئیس کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان اظهارکرد: تکدی گری به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی شناخته شده چهره شهرها را زشت و مخدوش می کند و متأسفانه تا زمانیکه مردم به متکدیان پول پرداخت می کنند، تلاش های ما در جمع آوری آنها کم اثر خواهد شد.

وی با تأکید بر اطلاع رسانی معقول و هوشمندانه و آگاه سازی افکارعمومی، خاطرنشان کرد: همه دستگاهها باید متناسب با مأموریتشان، روابط عمومی های خود را برای ارتباط فعال و مؤثر با مردم فعال کنند ضمن اینکه انتظار ما از رسانه ها بویژه صدا و سیما این است که در خصوص تکدی گری و سایر اسیب های اجتماعی، آگاه سازی و اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند.

چراغعلی در ادامه با بیان اینکه کودکان کار و خیابانی را تنها نمی گذاریم، تصریح کرد: در خصوص کودکان کارو خیابانی ستاد ساماندهی در تهران تشکیل شده و وظیفه مندی دستگاهها نیز در این خصوص مشخص و به آنها ابلاغ شده است.

رئیس کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان در پایان گفت: انتظار ما از مردم عزیز استان این است که به افرادی که با سوء استفاده از احساسات پاک مردم اقدام به تکدی گری در معابر عمومی می کنند به هیچ عنوان کمک نکرده و کمک ها و صدقه خود را یا به دستگاههای حمایتی بدهند تا به صورت نظام مند به افراد مستحق واقعی داده شود یا در اختیار نیازمندانی قرار دهند که خودشان می شناسند.

 

برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند

برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند

برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند

برخی از متکدیان درآمد ماهانه چند میلیونی دارند


 ارسال کننده خبر : معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .