عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

استاندار گلستان:

هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

استاندار گلستان در اولین جلسه شورای ورزش همگانی استان اظهار کرد: باید در حیطه دستگاه هایی که طیف عظیمی از جامعه را در برمی گیرند، همچون آموزش و پرورش، هلال احمر ، بسیج و ... سند جامعی جهت همگانی کردن ورزش تهیه شود و به واقع هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر حسن صادقلو با بیان اینکه همه باید در افزایش تحرکات عمومی جامعه نقش داشته باشند، تصریح کرد: این شورا در وظایف ذاتی اداره ورزش و جوانان دخالتی ندارد بلکه هدفش همگانی کردن ورزش در جامعه است و تلاش دارد ورزش را همچون نماز و تکالیف شرعی در دستگاه ها و جامعه نهادینه کند.

وی با اشاره به بهره گیری از توان همه دستگاه ها در هم افزایی و توازن بخشی شهرستانی، یادآور شد: صدا و سیما یکی از دستگاه های موثر در امر ورزش همگانی است که باید در افزایش سطح کیفی برنامه های ورزشی خود تلاش کند.

وی توجه به پیوست فرهنگی در مباحث ورزشی را مهم دانست و افزود: آنچه همواره به نام میراث در حوزه ورزش مطرح بوده ورزش پهلوانی بوده نه قهرمانی و به واقع پهلوانی به معنای پیوست فرهنگی ورزش است.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه ورزش همگانی زیر ساخت ورزش حرفه ای محسوب می شود، گفت: ورزش همگانی موجب افزایش مشارکت های اجتماعی، نشاط، روحیه شاد و استفاده از فرصت ها می شود.

دکتر صادقلو ورزش را امری مرتبط و مربوط به همه دانست و خاطر نشان کرد: باید به موضوع ورزش بطور اساسی نگاه کنیم و ورزش را نه بصورت یک اتفاق که به صورت یک برنامه در دستگاه ها و ادارات ببینیم.

گفتنی است در این جلسه، مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به نقش ورزش و تاثیر آن در افزایش طول عمر، یادآور شد: تنها 10 درصد جمعیت استان گلستان به ورزش همگانی گرایش دارند و لازم است به نقش ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد توجه بیشتری شود.

بهمن طیبی با تاکید بر مظلومیت ورزش، خاطر نشان کرد: یقیناً توجه به ورزش علاوه بر اینکه موجب کاهش شوراهایی پیرامون مسائل اجتماعی می شود، زمینه های کاهش هزینه درمان، افزایش نشاط در جامعه، کاهش یأس و افزایش بهره وری را فراهم می آورد.

همچنین در اولین جلسه شورای ورزش همگانی استان تمامی دستگاه های حاضر به بیان نقطه نظرات خود پیرامون ورزش همگانی پرداختند و مقرر گردید جلسات این شورا هر دوماه یکبار تشکیل شود و تمامی دستگاه ها ظرف مدت یک ماه سند ورزش همگانی خود را به دبیرخانه این شورا در اداره کل ورزش و جوانان تحویل نمایند.

لازم به ذکر است در انتهای این جلسه ابلاغ اعضای شورای ورزش همگانی به آنها اعطا گردید.

هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

 

هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

 

هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

 

هر دستگاهی باید سند ورزش همگانی خود را تهیه کند

 


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .