عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » دیدار استاندار گلستان با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس


دیدار استاندار گلستان با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

 استاندار گلستان با جمعی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به ریاست دکتر نادران و نماینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با هدف بررسی موضوعات استان در تهران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، در این نشست که عصر یکشنبه 27 مهرماه( دیروز) انجام شد، مهمترین مباحثی که در بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از استان گلستان مطرح شده بود از جمله خط آهن گرگان-مشهد، راه آهن گرگان-اینچه برون، ظرورت احداث آزاد راه در استان، تکمیل بزرگراه های استان، مسائل مرتبط با آب و فاضلاب شهری و روستایی، ضرورت کمک به تسهیل تامین فاینانس خطوط تامین انتقال برق، زیرساخت های مورد نیاز میگو و خاویار و مباحث حوزه دانشگاه های گلستان و علوم پزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار گلستان در تشریح مباحث این نشست اظهار کرد: در جهت استفاده از توان ملی برای رفع محرومیت استان گلستان، طرح هایی در قالب فاینانس به مبلغ یک میلیارد و یک صد میلیون دلاردر نظر گرفته شده بود که مقرر شد، با همکاری معاونت برنامه ریزی و راهبردی و همکاری وزارتخانه های مرتبط و مشارکت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نهایت مساعدت جهت ابلاغ و اقدام قانونی صورت گیرد.

دکتر صادقلو با بیان اینکه دو تن از نمایندگان استان و معاونت عمرانی استانداری مسئول پیگیری اعطای این فایناس به استان هستند، تصریح کرد: این فایناس در حقیقت نگاه کلان کشور جهت کاهش و رفع محرومیت از استان است.

به گفته استاندار گلستان، از جمله مواردی که در مورد آن بررسی و تصمیم گیری شد، اختصاص ردیف بودجه برای طرح جامع کنترل سیل و ارتقا این ردیف در بودجه سالهای 94 و 95 و برنامه ششم توسعه بود.

استاندار گلستان با بیان اینکه اعتبار مربوط به طرح اطفاء حریق جنگل های کشور و به تبع آن گلستان با توجه به برآوردهای لازم، به وزارت جهادکشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع ابلاغ شده، گفت: اعتبار این طرح 420 میلیارد تومان است که ظرف مدت حداکثر 5 سال در قالب بودجه های سنواتی پیش بینی، تصویب و ابلاغ می شود.

استاندار گلستان در خصوص پروژه های بزرگراهی مطرح شده در این جلسه خاطر نشان کرد: مقرر شد به بزرگراه های آزادشهر - شاهرود، رامیان - شاهرود، کردکوی - بندر ترکمن - آق قلا و آق قلا - گنبد توجهی ویژه شود.

همچنین مسائل مربوط به سد نرماب چلچای، سد رامیان، سد محمد آباد و سد شصت کلا و نیز آب و فاضلاب شهری و روستایی استان ، با توجهی در خور و مناسب پیگیری شود.

لازم به ذکر است در این دیدار علاوه بر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، استاندار گلستان، نماینده معاونت برنامه ریزی و شورای راهبردی ریاست جمهوری و معاون عمرانی استاندار گلستان، تعدادی از نماینگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران حوزه های راه و شهرسازی، آب منطقه ای، آب و فاضلاب شهری و روستایی، منابع طبیعی، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، دانشگاه گلستان و شیلات استان حضور داشتند.

گفتنی است اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی کمتر از 10 روز پیش در استان حاضر شده بودند و پس از بازدید کاملی از استان و تشکیل جلسه با استاندار و مدیران ارشد استانی در محل فرمانداری رامیان مقرر کردند مسائل و موضوعات مورد نظر گلستانی ها با جلسه ای در تهران پیگیری شود که این نشست عصر دیروز و با حضور استاندار گلستان، نماینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری،اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و دیگر اعضای نامبرده برگزار شد.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .