عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » سند آمایش سرزمین میثاق توسعه گلستان است

استاندار گلستان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ؛

سند آمایش سرزمین میثاق توسعه گلستان است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

سند آمایش سرزمین میثاق توسعه گلستان است

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت اسناد توسعه استان، اظهار کرد: سند آمایش استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است و همه باید توجه داشته باشند که این سند میثاق اساسی توسعه استان خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر حسن صادقلو در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، تصریح کرد:باید کتاب اقدام و عمل در راستای پروژه های اقتصاد مقاومتی تهیه شود و نقاط ضعف و قوت در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در سال 95 مشخص شود.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت اشاره کرد و گفت: هوشمندی و فرهیختگی ملت، موجب شد تا دشمنان که در کشورهای همسایه به دنبال توطئه علیه ایران اسلامی بودند ناکام بمانند.
استاندار گلستان گفت: حضور و مشارکت مطلوب مردم در انتخابات موجب شد تا مشارکت 73 درصدی در کشور و 79 درصدی در گلستان به ثبت برسدو این نشان دهنده اهمیت انتخابات و فهم بالای سیاسی مردم دارد.
وی با تاکید بر اینکه در دوره جدید نیز همچون گذشته رسم دولت، خدمت رسانی است، یادآور شد: اگر به جوهره رای مردم وقت شود، می بینیم که مردم در واقع به خدمت گذاری رای دادند و باید مسیر خدمت ادامه یابد.
وی یادآور شد: دولت توجه خاصی به توسعه روستاها دارد و گلستان به عنوان استانی که بخش زیادی از جمعیت آن در روستاها ساکن هستند باید از ظرفیت های دولت در جهت توسعه روستایی استفاده کند.
استاندار گلستان با اشاره به طرحی روستای بدون بیکار برای 14 روستا در سطح 14 شهرستان استان، خاطر نشان کرد: دانشگاه ها می توانند به کمک روستاها بیایند و با استفاده از دانش بومی و قومی روستاییان درآمد پایدار ایجاد نمایند.
دکتر صادقلو همچنین به فصل برداشت گندم اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه گندم مهمترین محصول کشاورزان گلستانی است،باید در زمینه جمع آوری محصول و نیز پرداخت به موقع مبالغ کشاورزان ، منزلت تولیدگران مورد توجه قرا گیرد و در عین حال باید راهکارهایی به جای آتش زدن مزارع به کشاورزان برای کشت دوم ارائه شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه ما همچنان از حادثه معدن آزادشهر مغموم هستیم، گفت: تلاش کردیم ویژه ترین نوع رسیدگی به خانواده جانباختگان صورت گیرد و تا به امروز 24میلیون تومان به این خانواده ها پرداخت شده است.
وی با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته، اظهار کرد: حکم مستمری بازماندگان حادثه برقرار گردیده و نیز 50 میلیون تومان جهت مسکن آنها تعیین شده و همچنین پس از مشخص شده وارث ، دیه 210 میلیونی واریز خواهد شد.
استاندار گلستان با اشاهره به ظرفیت ماده 180 قانون بودجه که به استان های محروم تعلق دارد، تصریح کرد: باید چانه زنی های لازم در زمینه حقوق استان از این ماده قانونی را انجام دهیم و این یک مطالبه مکرر است که در ظرفیت ملی باید مطالبه و دفاع کنیم.
دکتر صادقلو برخی افزایش قیمت ها بدون هماهنگی، گفت: هرگونه افزایش قیمتی بدون هماهنگی نباید صورت گیرد و یقیناً این اقدامات رصد و پیگیری می شود.
همچنین در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت:
بودجه عمرانی استان در سال 96 با 90 درصد رشد نسبت به سال 95 به رقم 790 میلیارد تومان افزایش یافته است.
حسین پیشقدم با اشاره به اعتبارات هزینه ای استان، تصریح کرد: ۲۹۶ میلیارد تومان اعتبارات هزینه‎ای استان گلستان در سال ۱۳۹۵ بود که ۲۸۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان معادل ۹۵.۲ درصد آن محقق شده است.
وی افزود: همچنین از مجموع ۴۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پروژه عمرانی، بیش از ۸۳ میلیارد تومان معادل ۲۰ درصد آن جذب شده است.
وی یادآور شد: امیدواریم با ادامه راه دولت تدبیر و امید در چهار سال دوم تمام وعده‎ها و اهدافی که در دور نخست در دستگاه‎ها و استان‎ها بیان شده بود با قاطعیت عملیاتی شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان به گزارش عملکرد شورای برنامه ریزی استان در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: سال گذشته ۳۴۸ مصوبه در ‎12 کارگروه تخصصی ذیل شورای برنامه‎ریزی گلستان داشتیم که ۹۴ درصد این مصوبات مرتبط با فعالیت کارگروه‌ها بود.
پیشقدم افزود: ۲۱۶ مصوبه کارگروه‎های تخصصی ذیل شورای برنامه‎ریزی استان اجرایی بوده است، همچنین ۱۹ درصد سیاست‎گذاری، ۸.۵ درصد مطالعات اجرایی، هشت درصد موارد ادغام شده و 2 درصد سایر مصوبات بود.
وی تصریح کرد: ۲۸ مصوبه از مجموعه مصوبات در کارگروه‎های تخصصی ذیل شورای برنامه‎ریزی استان اجرایی نشده و ۵۱ مصوبه در دست اجرا قرار دارد.
وی ادامه داد: ۷۷ درصد مصوبات در کارگروه‎های تخصصی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‎توان عملکرد شورای برنامه‎ریزی را خوب ارزیابی کرد.


 

 

سند آمایش سرزمین میثاق توسعه گلستان است

 

سند آمایش سرزمین میثاق توسعه گلستان است

 

 


تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

حدیث روز

امام حسین (ع) می فرماید : كساني كه رضايت مخلوق را به بهاي غضب خالق بخرند ، رستگار نخواهند شد.

آرشیو

<    «  اسفند 1396  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 3212
بازدید دیروز: 3914
بازدید ماه:133480
بازدید سال:3152842
بازدید کل:16641189

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار