عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » سهم بانک های خصوصی در تولید و اشتغال استان باید افزایش یابد

استاندار گلستان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛

سهم بانک های خصوصی در تولید و اشتغال استان باید افزایش یابد

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

سهم بانک های خصوصی در تولید و اشتغال استان باید افزایش یابد

استاندار گلستان با اشاره به نقش بانک ها اقتصاد استان، اظهار کرد: برخی بانک های خصوصی هیچ سهمی در تولید و اشتغال استان ندارند و باید ضمن نقش سازی برای آنها، بانک های دولتی نیز پررنگ تر در زمینه ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی وارد شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی، عصر امروز(9 آبان) در چهل و سومین جلسه پیاپی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با تقدیر از اقدامات صورت گرفته از ابتدای فعالیت کارگروه تا به امروز، تصریح کرد: وضعیت امسال ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی مناسب نیست و باید ضمن بهبود این وضعیت، از ظرفیت هایی نظیر صندوق ذخیره ارزی، بخش خصوصی و فاینانس های خارجی برای ارتقا تولید و اشتغال استان استفاده کرد.
وی افزود: در 5 سال گذشته مباحث اقتصادی مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و ریاست محترم جمهوری نیز بر حل مسائل اقتصادی استان تاکید ویژه ای داشته اند و باید با توجه به ظرفیت های استان، وضعیت اقتصادی را بهبود بخشیم.
وی اقتصاد را مسئله ای دو طرفه دانست و افزود: شرایط کشور به گونه ای است که نباید به تولیدکنندگان فشار آورد و باید دستگاه های خدمت رسان نظیر برق و گاز همراهی بیشتری با تولیدکنندگان داشته باشند.
استاندار گلستان یادآور شد: می خواهیم بخش خصوصی را مورد حمایت قرار دهیم، با آنها با احترام برخورد کنیم و آنها را جذب نماییم تا سبب رونق اقتصادی شویم و وضعیت اشتغال خود را بهبود بخشیم.
دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: باید نگاهی را توسعه دهیم که زمینه جذب سرمایه گذاران به استان را فراهم آورد.
وی با تاکید بر اهمیت نظارت بر تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی، گفت: دستگاه های خدماتی، فرماندار هر شهرستان و صنعت معدن و تجارت استان باید کمیته ای 3 نفره تشکیل داده و تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی نظارت داشته باشند و مشخص گردد در مقابل تسهیلات ارائه شده چه خدمات و اشتغالی در آن واحد ایجاد شده است.
وی با بیان اهمیت نقش وزیر معین در اقتصاد مقاومتی استان، تصریح کرد: امکانات زیادی در اخیتار وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان که وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی است که بایداز آن استفاده کنیم.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه توجه کارگروه تسهیل تنها نباید به مسائل صنعتی باشد، یادآور شد: در ارائه تسهیلات باید علاوه بر صنعت و کشاورزری به موضوعاتی نظیر گردشگری، رونق شهری، انبوه سازی و بسیاری مسائل دیگر نیز توجه داشته باشیم و باید به گوش مردم برسانیم که این کارگروه برای تسهیل در تمامی مشاغل و رفع موانع در همه زمینه های تولید و اشتغال است.
دکتر هاشمی عزت مسئولان را از مردم دانست و یادآور شد: باید بروکراسی های اداری کاهش یابد و از قانون تفسیری داشته باشیم موجب گره گشایی از کار مردم و رفع مشکل آنان شود.
وی افزود: کار گروه تسهیل با همکاری باید باید حداقل به میزان سال گذشته به ارائه تسهیلات به واحدهای متقاضی بپردازد و باید تلاش کنیم سرمایه گذاران بزرگ را به گلستان بیاوریم و واحدهای متروکه را دوباره راه اندازی کنیم.
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گزارشی از فعالیت های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید طی سال 95 و 96 ارائه کرد و افزود: گلستان در سال 95 رتبه هفتم کشور را در ارائه تسهیلات رونق تولید کسب کرد و در سال جاری نیز علی رغم معرفی 623 واحد تولیدی به بانک های استان 39 میلیارد تومان به 26 واحد تولیدی پرداخت شده است.

سهم بانک های خصوصی در تولید و اشتغال استان باید افزایش یابد

 

سهم بانک های خصوصی در تولید و اشتغال استان باید افزایش یابد

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .