عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مهمترین استراتژی دولت در حوزه مسکن ارتقا کیفیت زندگی و بهبود محله ای است

وزیر راه و شهرسازی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری گلستان؛

مهمترین استراتژی دولت در حوزه مسکن ارتقا کیفیت زندگی و بهبود محله ای است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

مهمترین استراتژی دولت در حوزه مسکن ارتقا کیفیت زندگی و بهبود محله ای است

 وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه مهمترین  و اصلی‌ترین استراتژی در حوزه مسکن بهبود محله ای و ارتقاء کیفیت زندگی است ، اظهار کرد: بازآفرینی شهری فرآیند مطلوبی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ایجاد نقطه امید در محله های مورد نظر طرح است که ارتقای سطح زندگی و زیست پذیری شهرها و محله های هدف را به دنبال خواهد داشت. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان،دکتر عباس آخوندی ظهر امروز 24 خرداد در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر که با حضور استاندار برگزار شد ، تصریح کرد: هدف اصلی دولت برای فعالیت در مناطق فرسوده و قدیمی؛ ارتقای کیفیت زندگی با مشارکت ساکنان محلات بوده تا از کوچ شهروندان جلوگیری شود.  
وی با اشاره به ضروری دانستن برگزاری جلسات کمیسیون ماده 9 در استان ، افزود:اجرای طرح های مسکن متمرکز فقط موجب افزایش تعداد منازل شده و تاثیری بر بهبود کیفیت زندگی ساکنان این مناطق نخواهد داشت.
وزیر راه و شهر سازی خاطر نشان کرد: شهرداران در برنامه بازآفرینی شهری ضمن اجرای طرح، مطالبه گر و پرسشگر بوده و نقش موثری در این برنامه ملی ایفا کنند.
دکتر اخوندی افزود: اگر محله ای دارای امکانات و خدمات به روز شده ای باشد ولی هویت و موقعیت اجتماعی مناسبی نداشته باشد بی فایده بوده و در آینده مشکل آفرین می شود.
وی با تاکید بر اینکه این که محله‌ها چگونه می‌توانند ارتقاء کیفیت داشته باشند ، یاد آور شد: ارتقاء محلات بدون اصلاح معابر آن امکان‌پذیر نیست و در این زمینه کمک های لازم را برای اصلاح معابر و بافتها خواهیم داشت.
وی همچنین در ادامه  به پروژهای مهم و محوری استان اشاره کرد و بیان داشت:برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه برون و گرگان- مشهد یکی از طرح های محوری و اولویت دار استان است که به زودی و با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورویی عملیات ساخت آن آغاز می شود. 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این پروژه که یکی از طرح های مهم کشور درگلستان است ، افزود:  قرارداد مالی آن با روس‌ها امضا شده  و در ماه‌های آینده فعالیت آن آغاز می شود.
دکتر آخوندی به پروژه راه‌آهن گرگان ـ. مشهد اشاره کرد و گفت: قبل از اینکه قرارداد قطعی این پروژه امضاء شود درباره این پروژه صحبت نمیکنم اما این طرح در مراحل نهایی قرار داشته و امیدوارم به زودی ساخت آن آغاز شود.

 


مهمترین استراتژی دولت در حوزه مسکن ارتقا کیفیت زندگی و بهبود محله ای است

 

 

 

مهمترین استراتژی دولت در حوزه مسکن ارتقا کیفیت زندگی و بهبود محله ای است

 

 


تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0