عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » توسعه سرانه آموزشی استاندارد برای دانش آموزان یکی از اهداف شورای آموزش و پرورش است

استاندار گلستان؛

توسعه سرانه آموزشی استاندارد برای دانش آموزان یکی از اهداف شورای آموزش و پرورش است

                                                      توسعه سرانه آموزشی استاندارد برای دانش آموزان یکی از اهداف شورای آموزش و پرورش است

 استاندار گلستان با تاکید بر اینکه فعالیت شورای آموزش وپرورش در جهت توسعه استان باشد، اظهار کرد:عملکرد این شورا خروجی محور و در جهت عملیاتی کردن و توسعه سرانه آموزشی استاندارد برای دانش آموزان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر سید مناف هاشمی پیش از ظهر امروز 16 تیرماه در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصریح کرد: مهمترین سرمایه استان، سرمایه انسانی است و آماده سازی این سرمایه نیازمند توجه به آموزش و پرورش است.
وی ضمن تقدیر از معلمان که در حوزه آموزش و پروش کار سختی به دوش دارند افزود: باید فعالیت و اقدامات شورا هدفمند و در جهت رشد کمی و کیفی و اثرگذاری این نهاد و تربیت نیروی انسانی توانمند باشد.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه از ظرفیت مدارس بلااستفاده جهت راه اندازی کتابخانه های روستایی کوچک و همچنین مکانهای ورزشی استفاده  شود، خاطر نشان کرد: باید شرایط تحصیل برای تمامی دانش آموزان از تحصیل مانده نیز فراهم  شود.
دکتر هاشمی گفت: پیگیری تبدیل فضاهای آموزشی به احسن با مشارکت گرفتن از شهرداریها، جذب و همکاری نیکوکاران در تکمیل واحدهای آموزشی ناتمام و استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی در آموزش از دیگر موضوعات مد نظر است.
وی بابیان اینکه جاذبه مهارت های شغلی دانش آموزان باید بر محورهای آمایش استان شکل گیرد تا بتواند در آینده شغلی استان موثر باشد، یادآور شد: باید مهارت ها را در روستاها افزایش دهیم و با استفاده از دانش بومی روستاییان و فن آوری و علم روز ، موجبات رشد تولیدات در روستاها را فراهم آوریم.
استاندار گلستان با اشاره به تغییر کاربری مدارس قدیمی که در نقاط خوب شهر وجود دارند ، تصریح کرد: اعتقاد دارم که آموزش و پرورش باید به سمت تجاری سازی فضاهای موجود و تغییرکاربری فضاهایی که دارای موقعیت تجاری هستند، برود و از این فرصت استفاده بهینه کند.
دکتر هاشمی افزود: همانگونه که در دانشگاه ها باید به مدیریت نسل سوم و چهارمی توجه کرد، باید در آموزش و پرورش نیز با تغییر مدیریت، نگرش جامعه را به سمت اشتغال از طریق مهارت سوق داد.
لازم به ذکر است در این جلسه اعضای شورا به آسیب شناسی اجرای بنده تبصره 9 قانون بودجه96-97،طرح تغییر کاربری مدارس قدیمی در نقاط خوب شهرستانها و....بحث و تبادل نظر کردند.
 
 

توسعه سرانه آموزشی استاندارد برای دانش آموزان یکی از اهداف شورای آموزش و پرورش است

 

توسعه سرانه آموزشی استاندارد برای دانش آموزان یکی از اهداف شورای آموزش و پرورش است

 


تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0