عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

استاندار گلستان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان؛

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

 

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه اینکه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است، اظهار کرد:همه باید تلاش کنیم تا قانون پیشگیری از جرم را نهادینه و میل و انگیزه در مجریان با استفاده از مهارت و ابزارهای لازم کاهش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان،دکتر سیدمناف هاشمی پیش از ظهر امروز 17 تیر در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع)، تصریح کرد: شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند در تمام موضوعات با هم متحد و همدل‌ باشیم.
وی با اشاره به اینکه دستگاههای اجرایی موظفند برنامه هایی در راستای پیشگیری ارائه نمایند افزود: بحران‌هایی که در این ایام در کشور بوجود آمد براساس بی‌تدبیری‌ها بوده و می‌توانیم به سمتی پیش برویم که این تهدیدات و بی تدبیری ها را دور زد.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: امنیت یک نعمت الهی برای مردم است و اگر جرمی در جامعه ای که یکسری زمینه و عواملی در انجام آن دخیل هستند، رخ دهد امنیت خدشه دار می شود.
دکتر هاشمی با بیان اینکه وحدت در حل مشکلات تاثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: دستگاه‌‌های اجرایی متولی اجرای صحیح قوانین هستند و ما الگوی جامعه هستیم و ما باید بتوانیم تغییر رویکرد در جامعه ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه اگر مردم به مسئولین اعتماد کنند جامعه سالمی خواهیم داشت، یادآورشد: ما باید به مردم اعتماد کرده و آنها را از خودمان بدانیم که به ما هویت می دهند.
دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: پدیده جرم امروزه یکی از مشکلات و معضلات اساسی جوامع بشری تبدیل شده ، به طوریکه جرم نه تنها به قربانیان مستقیم خود بلکه به سایر افراد جامعه نیز زیان وارد می سازد.
وی افزود:از موارد مهم در بحث پیشگیری استفاده از ظرفیتهای مردمی، روحانیت، بسیج، شوراها، دهیاران.... می باشد که لازم است با برنامه ریزی مناسب این مهم مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گلستان تصریح کرد: اما همه چیز در استان پول نیست و بسیاری از مباحث در حوزه جرائم و پیشگیری از جرائم با تدابیر امکان‌پذیر است و نیازی به پول و بودجه هم ندارد.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه باید آسیب‌ها را برجسته کرد و  به سمت حل آن معضل و مشکل  پیش برویم افزود: نسبت به همه معضلات نمی‌توان اقدامات قضایی و انتظامی داشت بلکه باید به سمت پیشگیری و فرهنگ‌سازی نیز پیش رفت.
وی خاطرنشان کرد: ما در استان‌های شمالی به دلیل داشتن امکانات و ظرفیت‌های خوب ، در عرصه صرفه‌جویی خیلی کم فروغ بوده‌ایم اما در استانهای دیگر از جمله یزد مردم خیلی مقاوم‌تر نسبت به مشکلات هستند و صرفه‌جویی را با دقت بیشتری اجرا می‌کنند.
استاندار گلستان تاکید کرد: بحران آب برای ما یک فرصت است تا از این نعمت به خوبی استفاده کنیم و صرفه‌جویی در استان را فرهنگ‌سازی کنیم.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نباید از فساد به سادگی عبور کرد و انتظار دارم قوه قضاییه در برخورد با مفسدان با قدرت برخورد کند و برای مثال در حوزه غله استان که فسادهایی رخ داد قوه قضائیه تا انتهای پرونده با جدیت برخورد کند تا مردم به ما اعتماد کامل داشته باشند.
وی با اشاره به حوادث ترافیکی در استان گلستان بیان کرد: شاید در عامل خودرو در حوادث رانندگی نتوانیم اثرگذار باشیم و در حوزه جاده اگر بودجه لازم اخذ شود می‌توانیم اقدامات خوبی داشته باشیم اما در رفتارهای خودمان باید طوری عمل کنیم که مردم از ما الگو بگیرند.
استاندار گلستان افزود: نگاهم به مدیران با این زاویه دید است که مدیر چقدر در حوزه وظیفه خود بر رفتار مردم موثر بوده است و اگر با این نگاه پیش برویم می‌توانیم موفق باشیم.
دکتر هاشمی اضافه کرد: همه کارها را که نباید دستگاه‌های نظارتی انجام دهند بلکه مدیران دستگاه‌ها نیز باید در این حوزه نظارتی اقدامات قاطعانه داشته باشند و اگر اینگونه شود بسیاری از مشکلات در استان بدون پول و بودجه حل می‌شود.
وی با بیان اینکه امروزه مسائل اجتماعی مهمتر از مسائل عمرانی است یاد آور شد:اگر می خواهیم شادابی را در جامعه داشته باشیم با مردم روراست بوده و آزادی و تفریح را برای آنها به ارمغان بیاوریم.

 

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

 

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

 

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

 

فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است

 

 تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0