عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » بهبود فضای کسب و کار در استان رسالت مهم شورای گفتگو است

استاندار گلستان درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

بهبود فضای کسب و کار در استان رسالت مهم شورای گفتگو است

بهبود فضای کسب و کار در استان رسالت مهم شورای گفتگو است

استاندار گلستان با تاکید بر اجرای قانون توسط دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: باید مشکلات سرمایه گذاری و تولید در استان رفع تا زمینه ایجاد اشتغال در جامعه فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی بعد از ظهر امروز شنبه 8 دی در پنجمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی، تصریح کرد: فاصله طبقاتی استان نسبت به سایر استانهای بیشتر است که باید در این حوزه قدم های موثری برداشته شود.
وی افزود: همه باید زمینه رونق کسب و کار را فراهم آورند و این جلسه در واقع درد و دل های حوزه های سرمایه گذاری، رونق تولید و تجارت است که باید تلاش کنیم برای فعالیت های اقتصادی آنان راه حل های مناسب پیدا کنیم .
استاندار گلستان با اشاره به اهمیت مالیات به عنوان تنها درآمد پایدار دولت در راستای آبادانی، خاطر نشان کرد: بنابه فرموده رهبر معظم انقلاب باید مالیات واقعی اخذ شود و توجه داشته باشیم که به هیچ عنوان ظلمی صورت نگیرد .
دکتر هاشمی با بیان اینکه امسال 36درصد در ردیف های ملی رشد داشتیم خاطر نشان کرد: همچنین امسال این استان در حوزه جذب بودجه رشد خوبی داشته و به رتبه 17 رسیده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی را شورایی پراهمیت دانست و افزود: موظف هستیم آگاهی بخشی لازم را به مردم و بخش خصوصی در زمینه قوانین ارائه بدهیم تا آنان بتوانند با نگاهی آگاهانه در مسیر سرمایه گذاری و توسعه گام بردارند.
استاندار گلستان اظهار کرد: راست آزمایی در پرداخت تسهیلات رونق صورت پذیرفته و تقریبا 3الی 5 درصد احتمال خطا وجود دارد که در صورت لزوم راست آزمایی عمیق تر انجام خواهد شد.
دکتر هاشمی با اشاه به اینکه مرغداران در شرایط حساس کنونی شرایط سخت مردم را در نظر بگیرند،گفت: آنها باید محصولات خود را با قیمتهای مناسب و مصوب به بازار عرضه کنند.
وی تصریح کرد: گلستان سال قبل در حوزه درآمد خانوار شهری رتبه هشتم کشور را کسب کرده است.
استاندار گلستان با بیان اینکه که طی یکسال گذشته تقریبا 40 واحد تولیدی تعطیل استان احیا شده اند ، افزود: این واحدهای تولیدی با پرداخت تسهیلات رونق به چرخه تولید باز گشته که ادامه حیات آنها از برنامه های اصلی این کارگروه است.
همچنین در این جلسه وضعیت اقتصادی و تولید استان در حوزه صادرات خوراک دام و طیور و حمل نهاده های دامی، تعیین بیلان منابع آبی و چگونگی تامین کسری آب مورد نیاز استان ، وضعیت چگونگی توزیع مرغ و قیمت آن در گلستان و... بررسی شد.
لازم به ذکر است؛ شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، بررسی و شناسایی موانع تولید و قوانین دست و پاگیر بر سر راه ارتقا کیفیت و رشد تولید را برعهده دارد تا موانع قانونی را تسهیل نماید.
                                               

بهبود فضای کسب و کار در استان رسالت مهم شورای گفتگو است

 

بهبود فضای کسب و کار در استان رسالت مهم شورای گفتگو است

 

بهبود فضای کسب و کار در استان رسالت مهم شورای گفتگو است

 تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .