عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » با افزایش میزان بارش اما اثرات خشکسالی همچنان باقی است


با افزایش میزان بارش اما اثرات خشکسالی همچنان باقی است

با افزایش میزان بارش اما اثرات خشکسالی همچنان  باقی است

میانگین بارندگی استان گلستان در مهرماه سال جاری و شروع سال آبی 95-94 در مقایسه با مهرماه سال گذشته بیش از 42درصد افزایش و نسبت به دوره شاخص دراز مدت نیز35درصد افزایش نشان می دهد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: بیشترین بارش مهر ماه در محدوده شهرستان بندرگز با بیش از 91 میلی متر  و کم ترین بارش در محدوده شهرستان گنبدکاوس با بیش از 37 میلی متر می باشد و میزان بارندگی در محدوده شهرستان گرگان در این ماه 65 میلی متر به ثبت رسیده است.
وی افزود: جریان رودخانه ها در مدت مهر ماه سال جاری، نسبت به دوره شاخص در حوزه قره سو حدود 72 درصد و در حوزه گرگانرود نزدیک به 70 درصد کاهش داشته است که نشان می دهد اثر خشکسالی سال های گذشته همچنان باقی است.
مهندس علی نظری همچنین در ادامه تصریح  کرد: ذخیره آبخوان های آزاد زیر زمینی استان گلستان نیز در مهر ماه سال جاری در مقایسه با مهرسال گذشته بیش از 132 میلیون متر مکعب کاهش داشته است، که در مقایسه با متوسط بیست و چهار سال گذشته بیش از 245میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان و بارش هایی که  تاکنون در سال آبی جاری رخ داده، کمی از کاهش رواناب ها کاسته و امید است که این بارش ها همچنان تداوم داشته باشد و شرایط خوبی برای استان ایجاد شود.
 مهندس نظری در پایان با بیان این نکته که  بیش از 94 درصد از پتاسیل آبخوانهای زیر زمینی در دست بهره برداری است، تصریح کرد: بهره برداران از این منابع، با رعایت نکات فنی که توسط کارشناسان آب منطقه ای و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط اعلام می شود می توانند سهمی مهم در حفاظت از این منابع ارزشمند داشته تا بدین ترتیب امکان بهره برداری مناسب برای آینده هم مقدور گردد.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

{frage}