عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » شروع سال آبی با کاهش میزان بارش های استان گلستان نسبت به سال قبل


شروع سال آبی با کاهش میزان بارش های استان گلستان نسبت به سال قبل

شروع  سال آبی با کاهش میزان بارش های استان گلستان نسبت به سال قبل

میانگین بارندگی استان گلستان در مهرماه سال جاری و شروع سال آبی 94-93 در مقایسه با مهرماه سال گذشته حدود 33.5 درصد کاهش و نسبت به دوره شاخص دراز مدت نیز بیش از 3درصد کاهش نشان می دهد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: بیشترین بارش مهرماه در محدوده شهرستان بندرگز با بیش از 71 میلی متر  و کم ترین بارش در محدوده شهرستان گنبدکاوس با بیش از 26 میلی متر می باشد و میزان بارندگی در محدوده شهرستان گرگان در این ماه حدود  45 میلی متر به ثبت رسیده است.
وی افزود: جریان رودخانه ها در مدت مهر ماه سال جاری، نسبت به دوره شاخص در حوزه قره سو حدود 93.5 درصد و در حوزه گرگانرود بیش از83 درصد کاهش داشته است.
مهندس ایرج حیدریان همچنین در ادامه تصریح کرد: ذخیره آبخوان های آزاد زیر زمینی استان گلستان نیز در مهر ماه سال جاری در مقایسه با مهرسال گذشته بیش از 159 میلیون مترمکعب کاهش داشته است، که در مقایسه با متوسط بیست و سه سال گذشته بیش از 156میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، امید می رود سال آبی جدید دارای شرایط آب و هوایی نرمال و دربعضی مناطق کمتر از نرمال باشد. با توجه به این که بیش از 94درصد از پتاسیل آبخوانهای زیر زمینی در دست بهره برداری است. بهره برداران از این منابع، با رعایت نکات فنی که توسط کارشناسان آب منطقه ای و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط اعلام می شود می توانند سهمی مهم در حفاظت از این منابع ارزشمند داشته تا بدین ترتیب امکان بهره برداری مناسب برای آینده هم مقدور گردد.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس1
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .