عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » راه هاي توسعه عرضه محصولات فرهنگي كانون در مدارس استان گلستان

در نشست مشترك مديركل كانون پرورش فكري با معاونين آموزش ابتدايي و پرورشي و فرهنگي مورد بررسي قرار گرفت:

راه هاي توسعه عرضه محصولات فرهنگي كانون در مدارس استان گلستان

راه هاي توسعه عرضه محصولات فرهنگي كانون در مدارس استان گلستان

نشست مشترك مديركل كانون با معاونين آموزش ابتدايي و پرورشي و فرهنگي با موضوع راه هاي توسعه عرضه محصولات فرهنگي كانون در مدارس در محل اداره كل آموزش و پرورش استان گلستان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان گلستان، در ابتداي اين نشست كه نمايتده فرهنگي عرضه محصولات كانون و رئيس اداره امور فرهنگي و هنري آموزش و پرورش و كارشناس آموزش ابتدايي نيز حضور داشتند عبدالرحيم سيفي مديركل كانون ضمن ابراز خرسندي از توجه و همراهي آموزش و پرورش در اجراي برنامه هاي فرهنگي و هنري كانون، به ارائه گزارشي از اجراي مطلوب طرح كانون مدرسه در سطح 60 مدرسه استان پرداخت.

ايشان در ادامه با اشاره به بخشي از سخنان وزير محترم آموزش و پرورش و معاون آموزش ابتدايي وزارت بر استمرار همكاري هاي كانون با آموزش و پرورش تاكيد نموده و تصريح كرد: لزوم استفاده دانش آموزان از خدمات و محصولات كانون و تقويت فرهنگ مطالعه و ايجاد زمينه براي بهره مندي عموم دانش آموزان از ظرفيت هاي كانون حتي با خواندن يك كتاب يا تماشاي يك فيلم و نمايش و تئاتر از جمله سياست هاي كانون بوده و تلاش خواهيم كرد تا به شكل هاي مختلف از جمله ورود محصولات فرهنگي كانون به مدارس بستر مناسب را براي آشنايي و پيوند هرچه بيشتر بچه ها با كتاب فراهم سازيم. عبدالرحيم سيفي برپايي نمايشگاه هاي دائمي كتاب و محصولات فرهنگي كانون را در قالب طرح هرچند آموزشگاه يك نمايشگاه در گسترش فرهنگ كتاب خواني بسيار تاثير گذار دانسته و از آمادگي كانون براي برگزاري مسابقات كتاب خواني به صورت فصلي ويژه دانش آموزان مدارس استان و اهداي جوايز از سوي كانون پرورش فكري خبر داد.

ايشان هم چنين با توجه به ارزيابي مثبت معاونت پژوهش و برنامه ريزي آموزش و پرورش استان از برگزاري دوره هاي آموزشي ضمن خدمت معلمان ابتدايي توسط مربيان كانون بر استمرار برگزاري اين دوره ها تاكيد كرد.

مديركل كانون با توجه ايجاد فضاهاي علمي و هنري جديد در كانون گلستان و از جمله راه اندازي سينماي كودك و نوجوان، آسمان نماي ديجيتال و پارك علمي از معاونين آموزش و پرورش خواست تا زمينه حضور پررنگ دانش آموزان را در  اين فضاها فراهم سازند.

در ادامه اين نشست سيدعلي حسيني معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش ضمن با ارزش خواندن فعاليت هاي كانون و قدرداني از مشاركت كانون در اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري، مخاطب شناسي، نيازسنجي، تنوع و شادابي برنامه ها و انتخاب عنوان مناسب و جذاب و مخاطب پسند را از جمله برجستگي هاي كانون پرورش فكري برشمرده و بيان داشت: مجموعه توليدات كانون پشتوانه علمي و پژوهشي داشته و منجر به توليد فكر خلاق در بچه ها مي شود.

وي ضمن تاكيد بر معرفي ويژگي هاي كتاب و ديگر محصولات كانون به خانواده ها و مديران مدارس، اعلام آمادگي كرد تا ضمن برپايي ايستگاه دائمي محصولات كانون در اداره امور فرهنگي و هنري اداره كل آموزش و پرورش استان بستر لازم را براي عرضه محصولات كانون در مدارس فراهم شود.

سيده هماعقيلي معاون آموزش ابتدايي نيز ضمن استقبال از تقويت همكاري با كانون پرورش فكري و با قدرداني از برگزاري دوره هاي آموزشي ويژه معلمان ابتدايي، از توانمندسازي معلمان با استفاده از روش هاي كانوني به عنوان يكي از برنامه هاي شاخص اين معاونت در سال تحصيلي جديد نام برده و افزود: يكي از ملاك هاي ارزيابي معاونین آموزش ابتدايي شهرستان ها نحوه مشاركت آن ها در برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدتي خواهد بود كه توسط كانون پرورش فكري برگزار مي شود. وي گفت: انديشه ورزي در زنگ هاي تفريح يكي از برنامه هاي آموزش و پرورش استان گلستان در سال تحصيلي آينده است كه در اين زمينه كانون پرورش فكري مي تواند نقش مهمي در شاداب سازي مدارس و ارائه و اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري داشته باشد.

ايشان با مهم خواندن فعاليت هاي كانون در پرورش خلاقيت كودكان و تاثير آن در فضاي تربيتي اظهار داشت: كانون بايد در دل آموزش باشد و لذا شناسايي ظرفيت ها و معرفي فعاليت هاي مشترك همانند طرح پيشرفت سواد خواندن علاوه بر عمق بخشي به برنامه ها، بچه ها را براي ورود به زندگي واقعي آماده مي سازد.

دعوت از نويسندگان و شاعران كشوري براي حضور در مدارس و ارتباط چهره به چهره با دانش آموزان و معلمان، برگزاري جشنواره كاردستي با دور ريختني ها، تهيه و ارسال بروشور محصولات فرهنگي كانون به مدارس، حضور در جمع نمايندگان انجمن اوليا و مربيان و معرفي ويژگي هاي محصولات كانون در قياس با ساير توليدات از ديگر مباحثي بود كه توسط معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش گلستان مطرح گرديد.

برپايي نمايشگاه هاي كتاب، ايجاد غرفه محصولات كانون در شركت هاي تعاوني مصرف فرهنگيان، برگزاري فستيوال فيلم هاي كودك و نوجوان در مدارس، ايجاد كيوسك كتاب در مدارس و واگذاري مسئوليت آن به دانش آموزان كتاب خوان، برگزاري نشست مشترك مديران كانون با مديران آموزش و پرورش و نمايندگان انجمن اوليا و مربيان و مديران آموزشگاه ها، فعال سازي سالن هاي نمايش آموزش و پرورش در قالب سينماي كودك و اكران فيلم هاي كانوني، بهره گيري دانش آموزان و معلمان از ظرفيت هاي كانون زبان ايران از ديگر مباحثي بود كه در اين جلسه توسط غلامحسن سليماني نماينده فرهنگي عرضه محصولات كانون، محمد ضيايي رئيس اداره امور فرهنگي و هنري و آمنه سادات حسيني كارشناس ابتدايي آموزش و پرورش عنوان گردید.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

حدیث روز

امام علی(ع) می فرماید : آراستگی از اخلاق مومنان است.

آرشیو

<    «  اسفند 1396  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 3039
بازدید دیروز: 1595
بازدید ماه:129393
بازدید سال:3148755
بازدید کل:16637102

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار