عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان:

نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد

نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اعلام کرد: براساس تکلیف ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نصب سامانه سپهتن(سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای) از اول مهرماه بر روی ناوگان سواری رانی الزامی شد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان،"ایوب میرشاهی" در جلسه آشنایی مدیران شرکت های سواری رانی و ترکیبی مینی بوس رانی ها و نماینده شرکت های نصاب سامانه سپهتن در محل سالن اجتماعات اداره کل، افزود: در صورتی که ناوگان سواری تا 30 آبان ماه سال جاری برای نصب این سامانه بر روی خودروها اقدام نکنند، از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه با ناوگان متردد فاقد سامانه برخورد قانونی خواهد شد.

وی به مدیران شرکت ها تاکید کرد که با اطلاع رسانی به رانندگان؛ فرهنگ پذیرش و نصب این سامانه را در آنها نهادینه کنند تا ناوگان سواری، برای امنیت، نظارت و بهره برداری و خدمات رسانی بهتر به مسافران ملزم به اجرای تعهداتی شوند.

میرشاهی با اشاره به اینکه در استان گلستان 700 دستگاه ناوگان سورای پلاک عمومی وجود دارد و استان از این نظر اشباع شده است، اظهارکرد: سامانه سپهتن برای خدمات دهی بهتر به مسافر و ناوگان مسافربری راه اندازی شده و رانندگان هم با برنامه ریزهای بهتر، باید برای افزایش دخل خود اقدام کنند.

وی یادآورشد که شرکت های نصاب این سامانه در استان گلستان هم اینک آمادگی لازم را برای همکاری تنگاتنگ با شرکت های حمل و نقل مسافری و رانندگان جهت نصب این سامانه دارند.

سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) از سال 95 با هدف ارتقای ایمنی و نظارت دقیق بر عملکرد ناوگان حمل و نقل در ابتدا برای ناوگان اتوبوسرانی نصب و اجرا و از امسال برای ناوگان سواری الزامی شده است.

 

 نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان
تأیید کننده خبر : کیانی پور
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0