عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » پرداخت 39 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی گلستان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان :

پرداخت 39 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی گلستان

پرداخت 39 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی گلستان

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در چهل و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، از پرداخت 39 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 26 واحد تولیدی گلستان از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد .
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان ، حسینقلی قوانلو در چهل و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور استاندار گلستان در محل استانداری گلستان برگزار گردید ، گفت : در سالجاری درخواست دریافت تسهیلات رونق تولید 623 طرح و واحد تولیدی استان به میزان 806 میلیارد تومان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و بانکها ارجاع شده که متاسفانه بنا به دلایل مختلف تا کنون تنها 26 واحد موفق به دریافت 39 میلیارد تومان تسهیلات شده اند ، که امیدواریم با تلاش بیشتر بانکهای استان این روند تسریع یابد .
قوانلو با ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در طرح رونق تولید در سال گذشته ، گفت : در سال گذشته با عملکرد بسیار مطلوب همه اعضای کارگروه بویژه بانکها 950 درخواست با نیاز تسهیلاتی حدود 1000 میلیارد تومان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و به بانکها ابلاغ گردید ، و در نهایت 413 واحد و طرح تولیدی موفق به دریافت 477 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید شدند که با توجه به سهمیه اولیه تعیین شده برای استان از محل اجرای این طرح که مبلغ 422 میلیارد تومان بود موفق به جذب 112 درصدی اعتبارات این طرح شدیم و از لحاظ جذب سهمیه در جایگاه دوم کشور قرار گرفتیم .
وی افزود : البته در پرداخت تسهیلات این طرح هم ، جایگاه هفتم کشور را به خود اختصاص دادیم که با بررسی نسبت واحدهای دریافت کننده تسهیلات به تعداد کل واحدهای فعال استان ، 18.86 واحدهای گلستان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید شده اند که از این لحاظ استان گلستان با اختلاف در جایگاه اول قرار گرفته است .
به گفته وی ، در سال گذشته همچنین بانکهای استان به 258 واحد تولیدی استان مبلغ 252 میلیارد تومان تسهیلات از محل سایر منابع بانکی اعطا نمودند که در مجموع 671 واحد و طرح تولیدی استان 729 میلیارد تومان تسهیلات دریافت نمودند و این میزان تزریق نقدینگی به حوزه تولید استان بی سابقه بود و باعث رونق تولید در استان نیز گردید .
قوانلو گفت : بر مبنای منابع بانکی موجود در استان ها هم استان عملکرد بسیار مطلوبی داشته و در جایگاه سوم کشور قرار گرفته است .
وی با اشاره به طرح بازسازی و نوسازی صنایع که در سالجاری در حال اجراست ، گفت : 156 واحد تولیدی استان برای دریافت این تسهیلات ثبت نام نموده اند که 59 واحد به بانکها معرفی شده اند و از این حیث استان در جایگاه اول کشور قرار دارد .

نام دستگاه ارسال کننده خبر : سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : خلیلی
  • بازدید : 168
  • کد خبر : 38890