عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » صدور بارنامه برای ناوگان باری 50 سال به بالا از سال 97 ممنوع است


صدور بارنامه برای ناوگان باری 50 سال به بالا از سال 97 ممنوع است

رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اعلام کرد: بمنظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور و در جهت تقویت نوسازی ناوگان در مرحله اول از ابتدای سال 1397 صدور بارنامه برای ناوگان باری 50 سال و بالاتر(با حداکثر سال ساخت 1347 شمسی یا 1968 میلادی و قبل از آن) ممنوع می باشد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان، "خسرو فرامرزی" در گفت و گویی خبری اظهارکرد: با توجه به اعمال مرحله اول این طرح، ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص (وزن وسیله نقلیه + وزن کالا) بالای 96 تن نیز تا اطلاع ثانوی از شمول این امر مستثنی می باشند.

به گفته وی، مالکان ناوگان مشمول می توانند با مراجعه به شرکت های تامین کننده خودرو و طرف قرارداد نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلات درنظرگرفته شده از محل ماده 12 قانون رفع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اقدام کنند.

فرامرزی اظهارکرد: در مراحل بعدی حد نصاب سنی تعیین شده برای اعمال ممنوعیت فوق الذکر به تدریج کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: لازم است که با برنامه ریزی و پیش بینی های قبلی و به منظور جلوگیری از اختلال در حمل و نقل کالا، علاوه بر هماهنگی های لازم با مقامات و مسوولین استانی، محلی و تشکل های صنفی، اطلاع رسانی درباره اجرای طرح مذکور به نحو بایسته نیز به عمل آورند.نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0