عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » مدیرکل امور استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مسئله اشتغال به عنوان دغدغه اصلی مدیران با جدیت پیگیری شود.


مدیرکل امور استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مسئله اشتغال به عنوان دغدغه اصلی مدیران با جدیت پیگیری شود.

مدیرکل امور استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مسئله اشتغال به عنوان دغدغه اصلی مدیران با جدیت پیگیری شود.

مدیرکل امور استان ها وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی بر پیگیری جدی مسئله اشتغال به عنوان اولویت برنامه های دولت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، خلیل حنیف در دومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان ضمن بیان  اهمیت جایگاه این شورا در استان ها اظهار کرد: مسئله اشتغال باید به عنوان دغدغه اصلی مدیران با جدیت بیشتری پیگیری شود که در صورت عدم توجه می تواند به معضلات جدی تر تبدیل شود.

وی تاکید کرد: تمامی وظایف این شورا مهم است اما توجه به مسئله اشتغال به ویژه اشتغال روستاییان از پیامدهای منفی همچون مهاجرت، حاشیه نشینی و بزهکاری جلوگیری خواهد کرد.

حنیف از سفر قریب الوقوع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان گلستان خبر داد و گفت: این سفر با دو هدف بررسی مشکلات و موانعی که امکان حل آنها با توجه به سفر وزیر محترم وجود دارد و دوم پیشنهاداتی که در این سفر قابل پیگیری حل و فصل باشد، انجام خواهد شد.

مدیرکل محترم امور استان ها وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی استان گلستان یکی از بهترین عملکرد ها را در سطح کشور از خود به جای گذاشته است که این گزارش به صورت مستمر به اطلاع مقام عالی وزارت می رسد.

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: اعضای شورای هماهنگی به معنای واقعی در استان با یکدیگر همکاری دارند و در حوزه های مشترک گوناگونی با هم در ارتباط هستند.

وی افزود: بانکهای رفاه و تعاون و صندوق کارآفرینی امید در زمینه ارائه تسهیلات اشتغال زایی به نحو مطلوبی عمل کرده اند و خدمات خوبی به جامعه هدف ارائه نمودند؛  اداره کل تأمین اجتماعی و مدیریت درمان نیز در حوزه بیمه و درمان خدمات بسیار ارزنده ای ارائه کرده و با افزایش تعداد مراکز درمانی خود در استان خدماتی فراگیر را رقم زدند.

رئیس شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: اداره کل بهزیستی نیز خدمات بسیار مطلوبی چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی در حوزه های مختلف توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری به شهروندان گلستانی ارائه می نماید و صندوق روستاییان و عشایر استان نیز با افزایش جامعه تحت پوشش خود علی رغم مشکلات موجود خدمات شایان توجهی به روستاییان و عشایر ارائه نموده است. از سوی دیگر، دانشگاه علمی کاربردی هم به عنوان تنها مرجع تربیت نیروی متخصص در استان خدمات خوبی به دانشجویان داده است.

وی بیان کرد: صندوق بازنشستگی استان گلستان نیز علی رغم کمبود نیرو، خدمات بسیار ارزشمند به لحاظ کمی و کیفی به بازنشستگان عزیز و گرانقدر استان ارائه کرده است و اداره کل فنی و حرفه ای هم خدمات گسترده ای در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای به صورت رایگان به علاقه مندان داده و زمینه اشتغال بسیاری از آنها را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: ارائه تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی، نظارت بر وضعیت اشتغال استان از طریق سامانه رصد، کاهش آمار اخراج کارگران در استان، کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری و کاهش حوادث ناشی از کار از جمله توفیقات اداره کل تعاون، کار استان در سال گدشته بود.

وی همچنین از دیگر موفقیت های این اداره کل را کسب رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی عنوان کرد.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : golestanmcls
  • بازدید : 147
  • کد خبر : 45411