عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تدابیر بخش حمل و نقل جاده ای جهت حمل و نقل 1700 هزار تن محصولات کشاورزی

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت:

تدابیر بخش حمل و نقل جاده ای جهت حمل و نقل 1700 هزار تن محصولات کشاورزی

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان گفت: با توجه به آغاز فصل برداشت محصولات كشاورزي عمده استان من جمله سیب زمینی، كلزا، جو و گندم و با توجه به افزایش حجم توليدات سال جاري، نيازمند برنامه ريزي و هم افزايي هر چه بيشتر  فيمابين دستگاههاي متولي ميباشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان- مهدی میقانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در باره نقش دستگاههای متولی در این امر افزود: دستگاههای دیگر علاوه بر تامین نیروی انسانی و تجهیزات کافی در مراکز تخلیه (باسکول – لودر-  و ...) و اعلام زمان آغاز و بازه برداشت محصولات کشاورزی در استان، پیش بینی ظرفیت کافی انبار برای تمامی محصولات را داشته و برای جلوگیری از ایجاد صفهای نامتعارف و توقف کامیونها در صف و در نتیجه افزایش کرایه حمل تدابیر لازم جهت تسریع در امر تخلیه اتخاذ نمایند.
وی با عنايت به پیش بینی توليد سیب زمینی حدود 180هزار تن و تداخل برداشت با محصول استراتژیک کلزا بیان داشت: نیاز به حمل سیب زمینی به مقاصد خارج استان و در نتیجه خروج کامیون از استان، جهت حفظ قیمت منطقی این محصول لزوم اتخاذ تدابیر خاص جهت کارگشایی صادرات احساس میشود تا از کاهش نرخ سيب زميني در بازار و برخی تبعات بعدی جلوگیری گردد.
مهدی میقانی در ادامه با توجه به پیش بینی توليد كلزا حدود 120-150هزار تن تصریح نمود:  با در نظر گرفتن دوره برداشت حداکثر 15 روزه براي اين محصول و تداخل برداشت با محصول سیب زمینی و احتمالا برداشت جو و مد نظر داشتن اوج  برداشت، لازم است مراكز تخليه توان تخليه روزانه 15 - 20 هزار تن كلزا را داشته باشند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان با توجه به پیش بینی توليد جو حدود 170 هزار تن  افزود:  با در نظر گرفتن دوره برداشت حدودا 20 روزه براي اين محصول و تداخل برداشت با محصول استراتژيك گندم و مد نظر داشتن اوج برداشت، لازم است علاوه بر پیش بینی فضای انبار کافی، مراكز تخليه حداقل توان تخليه روزانه25- 30 هزار تن جو را داشته باشند.
وی در زمینه پیش بینی توليد گندم 3/1 ميليون تن و با در نظر گرفتن دوره برداشت 30 روزه در سطح استان تشریح نمود: تداخل برداشت با محصول جو و مد نظر داشتن پيك برداشت بخصوص در نواحي شرقي استان، لازم است مراكز تخليه علاوه بر پیش بینی فضای کافی حداقل توان تخليه روزانه 100هزار تن گندم را داشته باشند.
میقانی با توجه به آسیب شناسی صورت گرفته در زمینه اتخاذ تدابیر لازم گفت: شایسته است مراکز تحویل محصولات کشاورزی از ابتدای آغاز برداشت به تعداد کافی بازگشایی شود بطوریکه از ایجاد صف و احتمال افزایش کرایه جلوگیری گردد و در بخش حمل و نقل جاده ای نیز تاکنون ما اطلاع رسانی و جلسات مستمر داشته ایم که در این بخش تمام سعی بر این است که با مشکل خاصی مواجه نگردیم.​


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0