عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » 70 مصوبه در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در گلستان

مدیر کل استاندارد گلستان خبر داد:

70 مصوبه در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در گلستان

70 مصوبه در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در گلستان

 

مدیر کل استاندارد گلستان از تصویب 70 مصوبه در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در 6 جلسه قبلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان،محمود فرمانی در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات که با حضور صادقعلی مقدم سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری گلستان در سالن جلسات هیرکان اداره کل استاندارد گلستان برگزار شد،با اشاره به اهم مصوبات شش جلسه قبلی گفت: برگزاری جلسه مشترک استاندارد و نظام مهندسی جهت کاهش مشکلات صنعت آسانسور، الزام دستگاه های اجرایی به استفاده از خدمات باسکول های دارای گواهی قبولی در آزمون استاندارد، قطع انشعاب گاز جایگاه های CNG دارای نواقص بحرانی،الزام دریافت تأییدیه استاندارد برای تجهیزات بازی مستقر در مهدهای کودک، پلمب آسانسورهای ساختمان های اداری و عمومی در صورت نداشتن تأییدیه استاندارد را می توان از اهم مصوبات شش جلسه قبلی این کارگروه نام برد.

 

وی در ادامه با مرور مصوبات جلسه ششم کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات تصریح کرد:ارسال قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی به تمامی دستگاه های اجرایی، ارسال فهرست تولیدکنندگان تجهیزات بازی دارای پروانه استاندارد از سامانه مربوط به اداره کل بهزیستی، قطع گاز جایگاه CNG شماره (2) شهرداری خان ببین توسط شرکت گاز گلستان از جمله اقدامات اجرایی مصوبات جلسه ششم بود.

مدیر کل استاندارد گلستان با تشریح بازرسی از جایگاه های CNG در استان گفت: در استان گلستان در حال حاضر 60 جایگاه فعال وجود دارد که تعداد 37 جایگاه در مالکیت شهرداری ها و 23 جایگاه در مالکیت بخش خصوصی است که تمامی جایگاه ها یک مرحله بازرسی شده اند و نواقص به آنها اعلام شد.

دبیر شورای استاندارد گلستان گفت: هیچ جایگاهی در بازرسی مرحله اول تأیید نشد و تاکنون 14 جایگاه در استان موفق به دریافت تاییدیه ایمنی شده اند.

 

محمود فرمانی در این جلسه به ارائه نتایج طرح سنجش اعتماد مردم به سازمان ملی استاندارد در استان پرداخت و گفت: این طرح کشوری بوده و بدون آگاهی قبلی پاسخ‌دهندگان، در تمامی استان‌های کشور و در تاریخ‌هایی که توسط معاونت تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران مشخص شده بود از طریق توزیع پرسش‌نامه‌های 16 سئوالی انجام شد.

وی افزود: براساس اعلام سازمان ملی استاندارد در سال 96 میزان اعتماد عمومی نسبت به استاندارد در سطح استان گلستان حدود 14 درصد نسبت به سال 95 افزایش داشته است.

وی در پایان به اقداماتطرح های نوروزی اداره کل استاندارد گلستان اشاره کرد و گفت: در نوروز 97 آزمون 104 نازل عرضه سوخت مایع، آزمون 135 وسیله توزین در 115 مرکز عرضه اقلام شب عید (میوه، شیرینی، آجیل و ...)، بازرسی از 1291 واحد عرضه، بازرسی از 185 تجهیز بازی در 60 شهربازی، پلمب 41 تجهیز بازی به دلیل نداشتن گواهینامه استاندارد انجام شد.

همچنین در این جلسه صادقعلی مقدم سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری گلستان ضمن تشکر از اقدامات اداره کل استاندارد گلستان، نقش مردم در بحث استاندارد را مهم دانست و افزود: مردم به عنوان مصرف کننده با آگاهی و اطلاع از خدمات استاندارد می توانند کمک شایانی در طرح های استاندارد نمایند.

صادقعلی مقدم در ادامه خواستار توجه ویژه دستگاه های ذیربط به توزیع مخاطره آمیز شبکه گاز مایع شد و گفت: در این زمینه همه دستگاه ها کمک کنند و جلوی این اقدام غیر استاندارد گرفته شود.

گفتنی است در این جلسه هریک از اعضاء به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

70 مصوبه در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در گلستان

 

70 مصوبه در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات در گلستان

 

 

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل استاندارد گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0