عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » گلستان همچنان روی خط کاهش بارندگی قرار دارد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان :

گلستان همچنان روی خط کاهش بارندگی قرار دارد

گلستان همچنان روی خط کاهش بارندگی قرار دارد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با بیان اینکه گلستان همچنان روی خط کاهش بارندگی قرار دارد ، اظهار داشت:میزان بارندگی استان گلستان از ابتدای سال آبی تا 10بهمن ماه سال آبی 94- 93 معادل 158 میلی متر می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 12.5 درصد کاهش و نسبت به دوره شاخص درازمدت نیز حدود 22 درصد کاهش نشان می دهد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس ایرج حیدریان میزان بارندگی استان، از ابتدای ماه جاری تا پایان 10بهمن ماه سال 1393 را معادل10  میلی متر اعلام کرد که در مقایسه با دوره شاخص درازمدت حدود 48 درصد کاهش نشان می دهد.
 به گفته وی ؛ جریان رودخانه ها در حوضه گرگانرود (ایستگاه قزاقلی) از ابتدا سال آبی 94-93 تا پایان 10 بهمن ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته 48 درصد کاهش و نسبت به دوره شاخص درازمدت 80درصد کاهش نشان می دهد.
 حیدریان همچنین در ادامه تصریح  کرد: ذخیره آبخوان های آزاد زیر زمینی استان گلستان نیز در دی ماه سال جاری در مقایسه با دی سال گذشته بیش از 139 میلیون متر مکعب کاهش داشته است، که در مقایسه با متوسط بیست و سه سال گذشته بیش از 149میلیون متر مکعب کسری را نشان می دهد.
وی در پایان با توجه کمبود بارش ها و کاهش روان آب ها، از مردم و به ویژه کشاورزان درخواست کرد: برای عبور از بحران خشکسالی در استان باید صرفه جویی را ملاک اصلی در مدیریت منابع آبی قرار دهند و با مدیریت بهینه مصرف منابع آب و کاهش سطح کشت محصولات، یار و یاور شرکت آب منطقه ای گلستان و حافظ منابع آب استان باشند.


نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس1
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .