عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » با بازنگری در شرح حال و سیره معصومین (ع) برای داشتن یک خانواده سالم و صمیمی الگو برداری کنیم


با بازنگری در شرح حال و سیره معصومین (ع) برای داشتن یک خانواده سالم و صمیمی الگو برداری کنیم

با بازنگری در شرح حال و سیره معصومین (ع) برای داشتن یک خانواده سالم و صمیمی الگو برداری کنیم

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در جشنواره خانواده سالم ، جامعه پویا در شهرستان گنبد گفت :روز 25 ذی الحجه که بنام روز ملی خانواده و تکریم از بازنشستگان نامگذاری شده برای این است که با بازنگری در شرح حال و سیره معصومین (ع) که در راس آنها پیامبر اکرم (ص) است ، برای داشتن یک خانواده سالم و صمیمی الگو برداری کنیم .

کلثوم غفاری یاد آور شد : یکی از آیاتی که درارتباط با اهل بیت (ع) در قرآن کریم نازل شده است آیات سوره مبارک " انسان" است ، که به گواهی و شهادت هم مورخان و راویان اهل تسنن و تشیع در شأن اهل بیت(ع) نازل شدهو درخصوص ماجرای روزه داری ، انفاق و گذشت آن بزرگواران است.

وی افزود : با مطالعه آیات قرآن و سیره اهل بیت (ع) ارزش خانواده ، احترام به جایگاه بزرگان ، گذشت ، فداکاری و دستگیری از نیازمندان را سر لوحه زندگیمان قرار دهیم و برای تشکیل یک خانواده ی متعادل همراه با انس و الفت تلاش نمائیم.

وی ضمن برشمردن ویژگیهای یک خانواده متعادل گفت : خانواده متعادل با مشکلات درست برخورد می کند خانواده متعادل و سالم خانواده ایست که با مطالعه ،آموزش و آگاهی ، صداقت ، همدلی ، همکاری وتعامل و دوری از آنچه به بنیان خانواده آسیب می رساند برای تحکیم و استواری خانواده تلاش میکنند .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان تاکید کرد: نهاد خانواده اولین و مهمترین نهادی است که شخصیت انسان در آن شکل می گیردو ما والدین باید توجه داشته باشیم که کودک ما آن چیزی می شود که ما هستیم ، نه آن چیزی که ما می خواهیم .

وی گفت : هدف از این همایش ها و بزرگداشتها این نیست که تنها به شکل صوری و نمادین برنامه ای برگزار کنیم و بگذریم بلکه هدف شناخت بیشتر و درس گرفتن از کسانی است که اسوه ی اخلاق و سنت های حسنه هستند .

غفاری در پایان مهمترین نیاز های یک خانواده را عشق ، ایثار و از خود گذشتگی برشمرد گفت : بویژه بانوان در خصوص بر آورده کردن این نیاز ها توانایی بیشتری دارند و توصیه نمود که مادران با ایجاد محیطی سالم و سرشار از عشق و فداکاری ، محیط خانه را محیطی امن برای فرزندان خود سازندتأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 193
  • کد خبر : 50370