عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » ضرورت ایجاد تنوع و اثربخشی برنامه‌های هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی

مدیرکل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد:

ضرورت ایجاد تنوع و اثربخشی برنامه‌های هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی

ضرورت ایجاد تنوع و اثربخشی برنامه‌های هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، فضاهای مجازی و صدا و سیما می‌تواند آگاهی و آمادگی مردم در شرایط حادثه و بحران افزایش دهد.
مجتبی جمالی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثراث بلایای طبیعی استان اظهار کرد: تلاش می‌کنیم برنامه‌های روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی به مناسبت روز 5 دی سالروز واقعه زلزله بم که به عنوان هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثراث بلایای طبیعی نامگذاری شده اثربخشی و جمعیت بیشتری از جامعه را در بر گیرد.
وی ضمن تاکید بر ارائه طرح‌های نو و مبتکرانه و جدید برای فراگیری برنامه‌ها بین افراد جامعه تصریح کرد: ایجاد فهم و زبان مشترک بین دستگاه‌های عملیاتی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در زمان حادثه باعث  کم شدن آلام مردم و تسهیل کننده روند کمک‌رسانی خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: این فهم مشترک حاصل نخواهد شد مگر اینکه دستگاه‌های عضو، نشست‌ها و مانورهای مشترک در طول سال برگزار کنند تا در زمان بحران مخاطرات احتمالی به حداقل ممکن کاهش یابد.
جمالی ضمن تاکید بر اینکه بسیاری از برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌ها قابل حل است، خاطرنشان کرد: همیشه نباید امورات را وابسته به بودجه کرد چرا که به راحتی می‌توان از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌ها و امکاناتی که در اختیار دارند با خلاقیت و برنامه‌ریزی درست بهترین خروجی مناسب داشت.
وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی می توان با استفاده از ظرفیت‌ رسانه‌ای و فضاهای مجازی پیام‌های مناسب و درست را به جامعه منتقل کرد، گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، خبرگزاری و فضاهای مجازی و صدا و سیما می‌تواند آگاهی و آمادگی مردم در شرایط حادثه و بحران را افزایش می‌دهد.
مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: ظرفیت‌هایی همچون سازمان‌های مردم‌نهاد، ائمه جمعه و جماعت می‌تواند اهداف این هفته که همانا به حداقل رساندن مخاطرات جامعه است را محقق کند.
جمالی با بیان اینکه در همه‌ دوره‌ها و همه بخش‌ها متاسفانه نتوانستیم از ظرفیت‌های رسانه‌ها به خوبی استفاده کنیم، یادآور شد: بسیاری از آسیب‌های مانند نبستن کمربندی ایمنی، مصرف بی‌‌رویه برق و گاز که سال‌ها جامعه ما را با خسارت جبران‌ناپذیر مواجه می‌کرد همگی شاهد بودیم که با اقدام فرهنگ‌ساز و آگاهی‌بخش به ویژه در رسانه ملی و تولید محصولات تبلیغی انیمیشن‌های جذاب تبدیل به یک فرهنگ صحیح در بهره‌گیری از این امکانات کرده و در جامعه نهادینه شده است.

 وی همچنین با تاکید بر فراگیری فرهنگ بیمه در بخش‌های مختلف جامعه گفت: بهره‌گیری درست جامعه از خدمات بیمه‌ای در زمان حوادث و بلایای طبیعی با توجه به محدودیت‌های مالی که دولت‌‌ها دارند، راهکار درست برای جبران خسارت و کاهش آلام مردم خواهد بود.

 


ضرورت ایجاد تنوع و اثربخشی برنامه‌های هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی


تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin3
  • بازدید : 45
  • کد خبر : 54179