عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » سومین دوره اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها

از سوی دفتر امور بانوان و خانواده آغاز شد:

سومین دوره اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها

 

سومین دوره اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها  
طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها با هدف دستیابی به نقشه راه ارتقای تاب آوری اجتماعی استان و افزایش میزان مشارکت جامعه محلی در برنامه ریزی ها ، مدیریت امور شهری و کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین تقویت تعاملات اجتماعی در جوامع محلی در راستای مواجهه و عبور از چالش های اجتماعی آغاز شده است.

 

کلثوم غفاری توران مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ضمن تبیین اسناد بالادستی اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها بیان کرد: این پروژه در راستای ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر شناسایی و رصد مستمر شاخص های موثر بر وضعیت زنان و خانواده و همچنین توجه ویژه به نقش سازنده زنان و بهره مندی جامعه از سرمایه انسانی آنان در فرایند توسعه پایدار متوازن تنظیم شده و اجرایی می شود.

وی در خصوص پیشینه اجرای طرح گفت: این طرح در دو سال اخیر طبق تفاهم نامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و استانداری ، با موفقیت در مناطق حاشیه ای و آسیب خیز استان توسط سمن های فعال در حوزه اجتماعی و خانواده و با نظارت دفتر امور بانوان و خانواده برگزار گردید.

وی ضمن ابراز رضایت از نتایج و تأثیر این آموزشها در آگاهی بخشی به خانواده های تحت پوشش طرح در ادوار گذشته ، خاطر نشان کرد: همراهی مسئولین استانی و شهرستانی در بازدید هایی که از روند اجرای طرح صورت گرفت، موجب بررسی و حل بخشی از مشکلات منطقه گردید.

در ادامه غفاری با اشاره به آمار مناطق برگزاری طرح افزود: طی دو سال گذشته در 32 نقطه از مناطق آسیب خیز و حاشیه ای استان کارگاه های آموزشی توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی برگزار گردید.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ضمن اذعان به نیاز بالای آموزش در مناطق آسیب خیز از پیش بینی بیش از 32 نقطه دیگر از مناطق آسیب خیز و حاشیه ای استان جهت اجرای طرح در سال جاری خبر داد.

گفتنی است جلسه توجیهی اجرای طرح در راستای همکاری با سازمان های مردم نهاد به منظور شناسایی 32 نفر از نمایندگان تشکل های اجتماعی بومی استان به عنوان تسهیلگران محلی جهت آموزش 800 نفر از خانواده های شهری و روستایی برگزار گردید.

 

سومین دوره اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها

 

سومین دوره اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها


تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 63
  • کد خبر : 55649