عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » شهرستان گنبدکاووس آمادگی اجرای طرحهای جهاد دانشگاهی را دارد


شهرستان گنبدکاووس آمادگی اجرای طرحهای جهاد دانشگاهی را دارد

شهرستان گنبدکاووس آمادگی اجرای طرحهای جهاد دانشگاهی را دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در نشست مشترک با معاون پژوهشی جهاددانشگاهی کشور از اعلام آمادگی برای همکاری با جهاد دانشگاهی خبرداد و اظهار داشت: طرحهای ارائه شده به لحاظ دانش بنیانی مورد توجه استاندار گلستان است.
مهندس عبدالقدیر کریمی افزود: با توجه به طرحهای پیشنهاد شده پرورش اسب اصیل یکی از ویژگیهای شهرستان گنبدکاووس است و در زمینه پژوهشگاه گیاهان دارویی نیز شهرستان گنبدکاووس ظرفیت خوبی دارد.
وی بر لزوم تشکیل جلسه تخصصی پیرامون طرحهای ارائه شده از سوی جهاد دانشگاهی تاکید کرد و از توجه ویژه مسوولان جهاددانشگاهی به شهرستان گنبدکاووس قدردانی کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای عملیاتی کردن طرحها خواهیم کرد .
دکتر حاجیلری معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی کشور نیز با اشاره به قابلیتهای شهرستان گنبدکاووس، ایجاد پژوهشگاه اسب اصیل ترکمن و پژوهشگاه گیاهان دارویی و تولید نهال گردوی پکان را از طرحهای در دستور کار جهاد دانشگاهی برای استان گلستان برشمرد و خاطر نشان کرد: پیش از این تفاهم نامه ای با استانداری مبنی بر اجرایی شدن این طرحها در استان امضا شده و امیدواریم این طرحها در شهرستان گنبدکاووس اجرایی شود.
وی دانش بنیان بودن را از ویژگیهای طرحهای جهاد دانشگاهی عنوان کرد که زمینه فعالیتهای آن در بخش خصوصی و دولتی مهیا است.
دکتر نصرتی پژوهشگر و مدیر باغبانی جهاددانشگاهی دانشگاه تهران نیز از روندتحقیق و پژوهش در مورد سازگاری گردوی پکان در مناطق گرمسیر بویژه گنبدکاووس خبر داد و افزود: شهرستان گنبدکاووس بهترین گزینه برای تولید نهال گردوی پکان در کشور است .
وی تولید دو برابری و ثمر دهی دوساله را از ویژگیهای این نهال گردو در کشور عنوان کرد


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 834
  • کد خبر : 23317