عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم

عبدالرضا چراغعلی در شهرستان گالیکش:

به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم

به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم و اصحاب رسانه می‌توانند این مسیر را در جامعه تبیین کنند.

به گزارش " روابط عمومی فرمانداری گالیکش" عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی شهرستان گالیکش با اشاره به اینکه 18 آسیب اجتماعی در کشور داریم گفت: طلاق، اعتیاد، خودکشی، مفاسد اخلاقی و خانوادگی و حاشیه‌نشینی 5 آسیب اجتماعی اصلی گلستان است. اولویت نخست استان توجه به این آسیب‌های اجتماعی و کاهش نرم آن‌ها است.

وی افزود: ستاد مقابله با آسیب‎های اجتماعی به ریاست استاندار در گلستان تشکیل‌شده و تمام مدیران استانی مکلف هستند اقدامات پیشگیرانه خود را در حوزه آسیب‎های اجتماعی برنامه‎ریزی و به‌موقع به این ستاد ارائه کنند.

به گفته چراغعلی بخش قابل‌توجهی از رشد شرایط فعلی آسیب‌های اجتماعی کشور تابع هجمه جهانی در جنگ تحمیلی و تحریم‌ها بوده که البته ناتوانی و عدم‌کفایت برخی مسئولین مزید بر علت بوده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با اشاره به اینکه امروز شاهد خراب شدن آوار مسائل و آسیب‌های اجتماعی بر سر خانواده‌ها هستیم گفت: آسیب‌های اجتماعی درب خانه همه را در جامعه زده و روند رشد آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌های مسئولین بیشتر شده است.

وی با اشاره به فرمایش رهبری معظم انقلاب که فرمودند: مسئولین توجه داشته باشند آسیب‌های اجتماعی انگار برای خانواده خود آن‌ها اتفاق افتاده است و در این راستا حرکت کنند گفت: کاهش ازدواج و افزایش طلاق و خودکشی در شهرستان گالیکش نگران‌کننده است و مسئولین باید احساس مسئولت کنند و وارد گود شوند.

به گفته چراغعلی آحاد جامعه باید باتدبیر و برنامه‌ریزی برای اصلاح آسیب‌های اجتماعی از یکدیگر سبقت بگیرند چراکه دولت‌ها به‌تنهایی قادر به انجام این کار نیستند. علما، بزرگان، تشکل‌های مردمی و آحاد جامعه باید احساس وظیفه کرده و وارد گود شوند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با اشاره به اینکه کارهای خوبی در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی کشور انجام‌گرفته گفت: اقدامات انجام‌گرفته اصلاً در قبال هجمه‌هایی واردشده کافی نیست.

وی از 2 هزار و 200 هیئت مذهبی گلستان خواست تا در این بحران ورود کرده و مسئولین استانی را یاری کنند.

چراغعلی تصریح کرد: ازآنجایی‌که هرماهه باید پیگیری‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی به وزارت کشور گزارش داده شود سال جدید به‌شدت فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی گلستان در کاهش آسیب‌های اجتماعی رصد می‌شود و مسئولین باید در این حوزه برنامه داشته باشند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با گلایه از برخی شهرستان‌های این استان که حتی یک سمن ثبت‌شده هم ندارند گفت: زمانی که بسیاری در کشور خواب بودند؛ مردم گالیکش حماسه 12 دی‌ماه سال 57 را آفریدند که خیلی ها باورشان هم نمی‌شود. حال باوجود سمن‌ها و گروه‌هایی که در گالیکش فعالیت دارند انتظار داریم با پیشینه بیداری مردم این شهرستان، حماسه اجتماعی در حوزه آسیب‌های اجتماعی شکل بگیرد.

وی اصحاب رسانه را یکی از بازوان حرکت در مسیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم و اصحاب رسانه می‌توانند این مسیر را در جامعه تبیین کنند.

وی از والدین شهدا بخصوص مادران شهدا به عنوان گنجینه معنوی کشور نام برد و گفت: مادران شهید گوهر باارزشی در کشور هستند. حال که شهدا نیستند مسئولین شهرستانی برنامه‌ریزی داشته باشند و روز مادر به دست‌بوسی مادران شهدا بروند.

وی افزود: در این بازدید مطالب مطرح‌شده مادران شهدا را جمع‌بندی کرده و به استانداری ارائه کنید.

 

به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم

 

به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم

 

به یک نهضت عمومی و حرکت همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم


ارسال کننده خبر : فرمانداری گالیکش
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گالیکش
  • بازدید : 226
  • کد خبر : 31209