عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه برگزار شد


کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه برگزار شد

 کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه برگزار شد  

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه باحضور اعضای کارگروه درمحل فرمانداری با دستور جلسه مدیریت کاهش خطر بلایا، بررسی وضعیت خودکشی درشهرستان وراههای پیشگیری ازخودکشی وانتظارات ازاعضای کارگروه وسوانح وحوادث شهرستان(ترافیکی ومنزل و.......) تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مراوه تپه ، سید ابوالفضل  حسینی نیا ضمن خیر مقدم گویی به اعضای کارگروه با اشاره به اهمیت کارگروه سلامت و امنیت غذایی به لزوم مشارکت فعال در جلسات با آمادگی کامل تأکید نمودند.
معاون فرماندار  همچنین موضوع سلامت روح و روان را چند بعدی خواندند و تأکید کردند که علی رغم تلاش شبکه بهداشت شهرستان مراوه تپه ارتقا سلامت مردم به صورت کامل  مگر با مشارکت و ورود سایر اعضای کارگروه در این حوزه تحقق پیدا نخواهد کرد.
وی با اشاره به موضوع جلسه به وقوع سیل در حوزه شهرستان به خصوص در فصل تابستان و ایجاد خسارت مالی و حتی گاها جانی به لزوم کسب آگاهی و آمادگی کامل  اعضای ستاد بحران و کمیته بحران شهرستان تأکید نمودند و لزوم پیگیری تشکیل جلسات و مشارکت فعال اعضای ستاد و کمیته بحران را یاد آوری نمودند
در ادامه دوجی سرپرست شبکه بهداشت و دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ضمن خوش آمدگویی  به اعضای کارگروه و تشکر از آنان به جهت تعامل نزدیک با شبکه بهداشت شهرستان در اجرای برنامه های بهداشت و سلامت با اشاره به اهمیت جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بر لزوم مشارکت مسئولین ادارات تأکید نمودند. در ادامه به بررسی مصوبات جلسه قبل پرداختند که تمامی مصوبات سازمانی و بین بخشی اجرا شده و یا در حال اجراست. ایشان از اعضای کارگروه که در اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی کمال همکاری را داشتند تشکر و قدردانی نمودند.
دوجی با اشاره به دستور جلسه کارگروه نسبت به ارائه توضیحات در خصوص مدیریت کاهش خطر بلایا و حوادثی که در شهرستان همه ساله به وقوع می پیوندد که اکثر این حوادث طبیعی بوده و نقش انسان در ایجاد آن خیلی کم می باشد مانند سیل و زلزله به بررسی آثار مخرب بلایا و حوادث در جهان و ایران ارائه نموده و با اشاره به مداخلاتی که می توان برای کاهش اثرات بلایا تدبیر نمود عنوان نمودند که در این راستا تشکیل ستاد بحران در روستاها و تعیین اعضای آن و ارائه آموزشهای لازم به اعضای ستاد و تعیین و تجهیز اتاق بحران روستا ؛ ترسیم نقشه خطر در هر روستا میتواند خیلی کمک کننده باشد.
 وی با اشاره به ساخت و سازها در روستاها واحتمال تجاوز برخی خانوارها به حریم رودخانه ها و مسیلها بر لزوم نظارت بر ساخت و ساز در روستاها به جهت مقاوم سازی بناها و عدم تجاوز به حریم رودخانه ها را ضروری دانستند.
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان درادامه به نقش پلیس راهور و اداره ی راه و شهرسازی  با نصب علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی و ارائه آموزشهای لازم به منظور فرهنگ سازی و ارتقا فرهنگ رانندگی و تأکید بر لزوم تهیه و توزیع تجهیزات ایمنی از قبیل کلاه ایمنی و... به راکبان موتور سیکلت و مشارکت فعال اعضای کمیته سوانح و حوادث شهرستان  را بیان نمودند.
در ادامه مسئول واحد سلامت و روان شهرستان به مجموعه اقدامات از طرف مرکز بهداشت شهرستان در خصوص پیشگیری از خود کشی در سال 95 و 5 ماهه سال 96 با ارائه شاخصها و مقایسه آن در سطح استان و شهرستان پرداختند وی ضمن اشاره به فعالیتهای آموزشی و مشاوره ای  صورت گرفته در خصوص سلامت روان ؛پیشگیری از اعتیاد ؛پیشگیری از خود کشی ؛مهارتهای فرزند پروری ؛مهارتهای زندگی و مدیریت استرس و افسردگی بر لزوم همکاری و تعامل نزدیک ارگانها در ارائه خدمات مشاوره ای تأکید نمودند.وی ضمن اشاره به ظرفیتها و جایگاه علما و روحانیون در جامعه استفاده از جایگاه ایشان در برنامه های آموزش و مشاوره ای را یک ضرورت ارزیابی کردند و از مشارکت فعال ادارات از جمله کمیته امداد و آموزش و پرورش تشکر کردند.


کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه برگزار شد

 

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مراوه تپه برگزار شد

 


ارسال کننده خبر : فرمانداری مراوه تپه
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

فهرست

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.

آرشیو

<    «  مرداد 1396  »    >
شیدسچپج
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 4110
بازدید دیروز: 9079
بازدید ماه:229706
بازدید سال:1250956
بازدید کل:14739303

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار


برنامه های هفتگی استاندار

شنبه: 28 مرداد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان
یکشنبه: 29 مرداد: نشست استاندار با منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای تابعه استان