عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اگاهی, مسولیت اجتماعی و نظارت شهروندان بویژه جوانان, از عوامل موثر توسعه شهری

جمالی فرماندار کردکوی در نشست با داوطلبان جوان انتخابات شورای شهر;

اگاهی, مسولیت اجتماعی و نظارت شهروندان بویژه جوانان, از عوامل موثر توسعه شهری

اگاهی, مسولیت اجتماعی و نظارت شهروندان بویژه جوانان, از عوامل موثر توسعه شهری

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری کردکوی , عصر امروز جمالی فرماندار کردکوی با تعدادی از داوطلبان جوان انتخابات  شورای شهر دوره پنجم کردکوی دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار صمیمی, بیدلی دبیر ستاد انتخابات شهرستان, هدف از این نشست را تشکر و قدردانی از داوطلبان جوان عضویت در انتخابات شورای شهر عنوان کرد و خلاصه گزارشی از انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری در شهرستان  ارایه کردند.
?در ادامه نشست,  جمالی رییس ستاد انتخابات شهرستان ضمن تسلیت ایام محرم و کارکرد اجتماعی انگیزه های قیام امام حسین ع,  یعنی مبارزه حق و باطل و امر به معروف و نهی از منکر,  از حضور داوطلبان شورا در عرصه انتخابات قدردانی کرده و خواستار استمرار حضور و حس مسولیت اجتماعی انان در جهت رشد و توسعه‌ شهر شد.
? فرماندار کردکوی با استناد به قران و همچنین تجربه دنیای توسعه یافته, اگاهی,  عزم و مسولیت اجتماعی شهروندان را عامل اساسی تغییر و تحول جوامع برشمرد و داوطلبان حضور در عرصه انتخابات بویژه جوانان را نمونه ای از افراد با احساس مسولیت اجتماعی برشمرد که دغدغه بهبود وضعیت را داشته و چنین افرادی در هر کجا که هستند می توانند منشا کمک به بهبود اوضاع باشند.
جمالی در بخش دیگر از سخنان خود,  حضور در عرصه انتخابات را بعنوان تجربه ارزشمند اجتماعی دانست که می تواند در بسیاری از حوزه‌های کاری و اجتماعی, تجربه و راهگشای مفیدی در ادامه مسیر باشد.
? رییس ستاد انتخابات
شهرستان با اشاره به اینکه مردم بالا ترین و قویترین جایگاه نظارتی در هر سیستم حکومتی را بر عهده دارند گفت ; اعتماد مردم به مسئولان برگزاری انتخابات ، سرمایه گرانبهایی است که همواره نیازمند مراقبت است . وی افزود: برگزاری انتخابات قانونی و سالم و مراقبت از ارای مردم به عنوان حق الناس از جمله اصولی است که در طول دوران برگزاری انتخابات گذشته همواره در دستور کار بوده است.
فرماندار کردکوی، برگزاری  انتخابات موفق و مشارکت بی نظیر مردم را مرهون حضور  نامزدها و مردم  و تعامل و همکاری انان با مسئولان برگزاری انتخابات دانست و همکاری, هماهنگی و تعامل ارکان و عوامل متعدد برگزاری انتخابات بویژه داوطلبان و مردم را بسیار خوب ارزیابی کرد و مشارکت بیش از 91% شهرستان (بالاترین درصد مشارکت استان) و برگزاری مطلوب انتخابات را مرهون این امر برشمرد.
? رییس هیات تطبیق مصوبات شورای شهر در خصوص نقش, انتظار و مسایل مربوط به شورای شهر, گفت نشست هایی با شورای شهر برگزار شد و برضرورت توجه به وظائف و مسولیت های قانونی در قبال رای مردم و سوگند یاد شده و ضرورت تعامل جهت حل مسائل و مشکلات شهر تاکید گردید. و ضمن همکاری و حمایت از شورا , بر اساس وظایف قانونی وزارت کشور,  فعالیتهای شورا از نزدیک نظارت و رصد می گردد و حسب ضرورت و در راستای پیگیری اجرای وظایف قانونی شورا و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و بهم خوردن ارامش اجتماعی, برابر مقررات و روشهای قانونی اقدام خواهد شد و در قبال منافع عمومی  شهروندان ملاحظه ای در کار نخواهدبود. البته هنوز زمان زیادی از عمر شورای جدید نگذشته و براساس نشست ها و گفتگو های بعمل امده, به بهبود فعالیت و عملکرد این دوره از شورای شهر امیدواریم .
?گفتنی است در جریان این دیدار هر یک از حاضران به بیان نقطه نظرات و دیدگاه خود نسبت به انتخابات, نقش شورا و انتظارات پرداختند و با ابراز نگرانی و دغدغه مندی نسبت به مسایل توسعه شهری, درخواست استمرار نشست های مشابه را برای همکاری در مسایل مدیریت شهری و شورا داشتند.
و در پایان مقرر شد حوزه اجتماعی و مشاور جوان فرمانداری نحوه ادامه نشست های مشورتی را بررسی, تا از امادگی و انگیزه مشارکت اعضا در جهت همکاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری و شورا و مطالبات مردمی بهره برداری گردد.

ارسال کننده خبر : فرمانداری کردکوی
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : کردکوی
  • بازدید : 58
  • کد خبر : 38178

حدیث روز

امام باقر (ع) می فرماید : به مردم بگوييد بهتر از آن چيزى كه می خواهيد به شما بگويند.

آرشیو

<    «  اسفند 1396  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 291
بازدید دیروز: 3914
بازدید ماه:130559
بازدید سال:3149921
بازدید کل:16638268

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار