عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » کریمی بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کرد


کریمی بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کرد

کریمی بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس در آیین بزرگداشت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل (ره) در هفتم دی 58 در گنبدکاووس بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کردو گفت: گنبدکاووس به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان گلستان در بسیاری از شاخص ها رتبه برتر استانی را دارد.
مهندس عبدالقدیر کریمی خطاب به آموزش دهندگان سوادآموزی شهرستان گفت: کسب رتبه برتر در حوزه سوادآموزی نشانه تلاش و همت والای شما و مسئولان اداره سوادآموزی شهرستان است.
وی خاطر نشان کرد: این افراد در صورت موفقیت در گذراندن کلاس های سوادآموزی و تطبیق شرایط سنی، امکان ادامه تحصیل در مدارس آموزش و پرورش و به همراه سایر دانش آموزان را دارند.
پرویز سندزایی افزود: بازماندن از تحصیل افراد واجب التعلیم به تعداد سه تا چهار هزار نفر در هر سال و ترک تحصیل دانش آموزان در پایه های دوم تا ششم ابتدایی از جمله این چالش ها محسوب می شود.
وی با بیان اینکه برابر آمار، حدود 68 هزار بیسواد در استان گلستان وجود دارد و هرساله نیز حدود 10 هزار نفر توسط آموزش دهندگان ادارت سوادآموزی در شهرستان های مختلف استان گلستان با سواد می شوند، گفت
: بازماندن از تحصیل افراد واجب التعلیم و نیز ترک تحصیل تعدادی از آنها در مقطع ابتدایی باعث می شود که روند سوادآموزی در استان روندی مداوم و طولانی باشد.
وی با اشاره اهمیت آموختن علم در اسلام افزود: علاوه بر آن، سواد یک شاخص جدی در مسائل توسعه ای کشور ها است و توسعه یافتگی و عقب ماندگی کشورها با ین شاخص مورد ارزیابی قرار می گیرد.
رئیس اداره نظارت، سنجش و ارزشیابی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان خطاب به آموزش دهندگان اداره سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس گفت: هدفی که شما دنبال می کنید بسیار والا و دارای اهمیت است و با توجه نقش فعالیت های سوادآموزی در توسعه کشور، باید تحرک و تلاش مطلوب در این زمینه داشته و امر سوادآموزی را امری پویا و کشنگر دانسته و آگاه باشیم که سواد در هر کشوری تحول افرین است و معدل عملکرد مطلوب اجتماعی را بالا می برد.
وی خاطر نشان کرد: به سوادآموزی باید به عنوان یک نکته زیرساختی نگریسته شود و آموزش دهندگان باید با تکالیف، وظایف و رسالت های خود آشنا بوده و با متدهای علمی و نوین به آموزش برگسالان که با آموزش کودکان بسیار متفاوت است، همت گمارند.
وی با تشریح مشکلات آموزش به بزرگسالان به دلیل مسائل و مشکلات خاص آنان گفت: آموزش دهندگان علاوه بر تدریس کتب آموزشی، بایستی برنامه های مکمل را نیز با بومی سازی و در انطباق با مسائل اجتماعی خاص هر منطقه و روستا به اجرا گذاشته و با آموزش یک یا دو مهارت به سوادآموزان در جذب و نگهداری آنان در کلاس های درس و کسب موفقیت در زمینه سوادآموزی تلاش کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس نیز در سخنانی بر تلاش های آموزش و پرورش برای انسداد مبادی بیسوادی تاکید و کرد گفت: آموزش و پروش در مناطقی که تنها سه دانش آموز نیز داشته است معلم اعزام می کند تا به انسداد مبادی بی سوادی کمک کند.
فرج الله رزاقی با تاکید بر اهمیت کار آموزش دهندگان به افراد بی سواد جامعه گفت: ایجاد انگیزه در سوادآموزان، جذب آنها به کلاس های درس و نگهداری آنها تا پایان دوره، کاری بسیار سخت و نیازمند تلاش بسیار و انگیزه بالا است.
وی بر ضرورت توجه جدی به مسئله کم سوادی نیز تاکید کرد و گفت: استفاده از کتب غیر درسی اعم از کتاب های قصه و حتی روزنامه، رغبت مطالعه را در کم سوادان و بیسوادان افزایش می دهد و به آنها انگیزه می دهد تا در مسیر سوادآموزی باقی بمانند.
وی به کسب رتبه برتر شهرستان گنبدکاووس در سال جاری در بین شهرستان های استان گلستان اشاره کرد و گفت: جذب سوادآموزان به تعداد بیشتر از سهمیه مصوب و نیز فعالیت های دیگر اداره سوادآموزی شهرستان در راستای تحکیم سواد در بین سوادآموزان از جمله دلایل کسب این جایگاه است.
در پایان این مراسم که با اجرای برنامه های فرهنگی همراه بود، از تعدادی از آموزش دهندگان برتر و سوادآموزان ممتاز شهرستان گنبدکاووس با اهدای لوح تقدیر و جوایز قدردانی شد.

کریمی بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کرد

 

کریمی بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کرد

 

کریمی بر استفاده از همه ظرفیت های شهرستان برای گسترش فعالیت های سوادآموزی تاکید کرد

 


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 66
  • کد خبر : 40848

فهرست

پیوندها

حدیث روز

امام مهدی (عج) می فرماید : هنگام ظهور فرج را خدا می داند و بس و هر که برای ظهور من وقتی تعیین کند دروزغگو است.

آرشیو

<    «  آبان 1397  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 17441
بازدید دیروز: 27518
بازدید ماه:189621
بازدید سال:1882345
بازدید کل:18530974

آخرین بروزرسانی

ارتباط با استاندار


افتخار به گذشته _ امید به آینده