عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » جلسه هماهنگی ایجاد بازارچه ماهی و آبزیان در شهر آق قلا

به ریاست فرماندار تشکیل شد:

جلسه هماهنگی ایجاد بازارچه ماهی و آبزیان در شهر آق قلا

جلسه هماهنگی ایجاد بازارچه ماهی و آبزیان در شهر آق قلا

عصر امروز دوشنبه هفتم اسفند ماه،جلسه هماهنگی ایجاد بازارچه ماهی و آبزیان در شهر آق قلا به ریاست"امانگلدی ضمیر" فرماندار و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی عضو کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا، "امانگلدی ضمیر" در این جلسه به مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان در خصوص راه اندازی بازارچه ماهی و ابزیان اشاره ای نمود و اظهار داشت:از چالش های اصلی جامعه کنونی،تامین امنیت غذایی است و جامعه سالم، پویا و خلاق باید مواد غذایی مفید مانند ماهی را در سبد غذایی خود جای دهد. با افزایش مصرف سرانه ماهی در سبد غذایی خانوارها، می توان سطح بهداشت و امنیت غذایی خانواده ها را ارتقاء داده و به بهبود وضعیت انواع بیماریهای شایع در بین مردم کمک شایانی کرد.

فرماندار شهرستان آق قلا با اشاره به ضرورت ایجاد بازارچه محصولات آبزیان و این که بالاترین نرخ رشد مصرف غذا در کشورهای مختلف جهان مربوط به آبزیان است،افزود:توسعه این بخش و توجه ویژه به ترویج مصرف محصولات آبزی نقش مهمی را در امنیت غذایی جامعه ایفا خواهد کرد.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان آق قلا بیان داشت:در حال حاضر بازار مجزایی برای فروش آبزیان در سطح شهر آق قلا وجود ندارد و این در حالی است که آبزیان یکی از مهم‌ترین بخش‌های رژیم غذایی شهروندان را تشکیل می‌دهد.

"ضمیر" با تأکید به اینکه فرهنگ‌سازی برای مصرف ماهی نیازمند تأمین زیرساخت‌ها از جمله مکان مناسب خرید و فروش آبزیان است،تصریح کرد:راه اندازی این بازارچه می تواند به عنوان بازار تخصصی فروش ماهی و آبزیان در شهرستان آق قلا مورد استفاده قرار گیرد.

 

جلسه هماهنگی ایجاد بازارچه ماهی و آبزیان در شهر آق قلاارسال کننده خبر : فرمانداری آق قلا
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : آق قلا
  • بازدید : 57
  • کد خبر : 42835