عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

فرماندار در اولین جلسه شورای اداری شهرستان خبر داد:

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

فرماندار شهرستان آق قلا از تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال با اشتغالزائی 1310 نفر خبر داد.

صبح امروز چهارشنبه 22 فروردین ماه،اولین جلسه شورای اداری شهرستان آق قلا در سال جدید به ریاست"امانگلدی ضمیر" فرماندار و با حضور"مهندس میر محمد غراوی" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،مدیران کل دفتر فنی و امور شهری و شوراهای استانداری،ائمه جمعه و جماعات،اعضای شورای تامین و مدیران ادارات،نهادها و دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،"امانگلدی ضمیر" در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید و مبعث رسول ختمی مرتبت"رحمت للعالمین"،امنیت و آرامش حاکم بر شهرستان را در گرو تعامل و یکدلی مجموعه شورای تامین و همچنین همراهی مردم این شهرستان با مسئولین دستگاههای اجرایی بیان کرد.

فرماندار شهرستان آق قلا اشاره ای به بازدید صبح امروز از "مهندس غراوی" از پروژه های عمرانی در حال اجرای این شهرستان داشت و از مهلت 20 روزه،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به مسئولین حمل و نقل و راهداری استان و پیمانکار میدان زندگی در خصوص تکمیل این پروژه مهم که یکی از مهمترین خواسته ها و مطالبات مردم این شهرستان می باشد و همچنین مساعدت این مقام مسئول در استان در خصوص تخصیص 3 میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل سالن ای ورزشی نیمه تمام این شهرستان خبر داد.

وی گریزی به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری زده و اعتماد مجدد مردم شهرستان آق قلا به دولت "تدبیر و امید" و افزایش 9 درصدی آراء را نشان از آگاهی مردم و رضایت مندی نسبی از عملکرد مسئولین دانست.

نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا تاکیدات مقام معظم رهبری و شعار سال"حمایت از کالای ایرانی" را مورد اشاره قرار داد و از تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال این شهرستان در پایان سال 96 خبر داد و افزود:سهم تعهد اشتغال شهرستان 1218 نفر در سال 96 بود که تا پایان سال این رقم در سامانه ثبت اشتغال "رصد" به 1310 نفر افزایش یافت که تحقق 110 درصدی تعهد اشتغال شهرستان را رقم زده است.در جلسه شورای فرمانداران با توجه به توانایی شهرستانها در ایجاد شغل برای جوانان این مرز و بوم،استاندار محترم استان،50 درصد افزایش تعد اشتغال را خواستار شده است که با توجه به آن ،سهم تعد اشتغال شهرستان آق قلا در سال جاری 1827 نفر خواهد بود.

این مقام مسئول در شهرستان آق قلا،هجوم ملخ مراکشی به مراتع را از مهمترین مشکلات حاد این شهرستان در حوزه زراعت و کشاورزی بیان کرد و افزود:3600 هکتار از مجموع مراتع این شهرستان درگیر مبارزه با این پدیده می باشد که با آغاز مبارزه با ملخ مراکشی از 15 فروردین ماه تا کنون قریب 1100 هکتار از مراتع و اراضی ملی سم پاشی شده است.

وی همچنین خبر خوشی در حوزه شبکه های زیرساختی داشت و از جذب سرمایه گذار حوزه برق و انرژی و موافقت مدیر ارشد شرکت "طلیعه عمار" با احداث نیروگاه 25 مگاواتی و اعتبار 28 میلیون یورویی "150 میلیارد تومان" در شهرستان آق قلا در آینده ای نزدیک خبر داد.

رئیس شورای کشاورزی شهرستان آق قلا ضمن اشاره به نزدیک شدن به شروع فصل برداشت غلات از پیش بینی برداشت 180 هزار تن گندم،35 هزار تن جو و 9 هزار تن کلزا در فصل برداشت غلات از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و افزود:با برداشت محصولات فوق الذکر،3320میلیارد ریال عاید کشاورزان و مردم شهرستان آق قلا خواهد شد.

فرماندار شهرستان آق قلا استقرار 238 کارگاه و نمایشگاه مبلمان در روستای عطا آباد و روستاهای اقماری آن را مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد 2 هزار شغل برای جوانان بیان کرد و خواستار تسریع در احداث شهرک صنعتی تخصصی صنایع چوب و مبلمان شد.

وی به پارک جنگلی و بوستان 21 هکتاری به عنوان پایلوت توسعه فضای سبز شهرستان آق قلا اشاره کرد و ازکسب رتبه اول استانی این شهرستان در توسعه بوستان های روستائی با واگذاری 37 هکتار از منابع طبیعی به روستاها خبر داد.

رئیس ستاد خدمات اجرایی سفر شهرستان آق قلا ضمن قدردانی از زحمات کمیته های مختلف این ستاد از اقدامات و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و همچنین برپائی دهکده گردشگری و جشنواره نوروزگاه از بازدید 200 هزار نفر مسافرین نوروزی از جاذبه های گردشگری شهرستان آق قلا خبر داد.

"ضمیر" در خاتمه سخنان با بیان اینکه "مردم ولی نعمتان ما هستند" بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و خطاب به مسئولین دستگاههای اجرایی حاضر در جلسه شورای اداری اظهار داشت:از هر فرصتی برای خدمت رسانی بیشتر به مردم و تکریم ارباب رجوع استفاده نمائید.

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

 

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

 

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

  

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

 

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

 

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفر

 

تحقق 110 درصدی سهم تعهد اشتغال شهرستان آق قلا با اشتغالزائی 1310نفرارسال کننده خبر : فرمانداری آق قلا
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : آق قلا
  • بازدید : 71
  • کد خبر : 44248