عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » 2530 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در گلستان پرداخت شد

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

2530 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در گلستان پرداخت شد

2530 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در گلستان پرداخت شد

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت که از ابتدای امسال تا کنون دو هزار و 530 ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان در این استان پرداخت شده است.
موسی بی باک درجلسه کارگروه اشتغال گنبدکاووس افزود: از میزان تسهیلات پرداختی، دو هزار و 10 میلیارد ریال از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایر و 520 میلیارد ریال نیز از اعتبارات اشتغال فراگیر بوده است.
وی اضافه کرد: درحوزه اشتغال روستایی و عشایر از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و 902 طرح با نیاز تسهیلاتی چهار هزار و 900 میلیارد ریال توسط ادارات و نهادهای گلستان تشکیل و به بانک های عامل معرفی شده است.
بی باک گفت: از این تعداد پرونده ارسالی به بانک ها تاکنون دو هزار و 889 طرح به مبلغ دو هزار و 10 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده که 123 درصد اعتبارات تخصیصی به استان گلستان در این بخش می باشد.
وی تصریح کرد: پرداخت این میزان تسهیلات درحالی که میانگین پرداخت کشوری 75 درصد است، استان گلستان را جزو استان های برتر کشور کرده است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: علاوه بر تسهیلات این بخش که مرحله دوم آن نیز به زودی ابلاغ می شود، مبلغ 520 میلیارد ریال از اعتبارات اشتغال فراگیر به متقاضیان در این استان پرداخت شده است.
وی از آغاز راستی آزمایی تسهیلات پرداختی و هزینه کرد صحیح آن توسط متقاضیان توسط کمیته نظارت در گلستان خبر داد و گفت: با متخلفان احتمالی در هر یک از تسهیلات دریافتی شامل 'روستایی و عشایر، اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی' بشدت برخورد می شود.
بی باک همچنین عملکرد گنبدکاووس را در جذب تسهیلات روستایی و عشایر و اشتغال فراگیر را ضعیف اعلام کرد و گفت: جذب تنها 48درصد تسهیلات این بخش ها درحالی که میانگین استانی 55 درصد است، زیبنده این شهرستان با ظرفیت های متنوع آن نیست.
وی از مسئولان گنبدی درخواست کرد تا متناسب با ظرفیت ها نسبت به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اقدام نمایند و نباید تسهیلات این بخش که در 340 رشته پیش بینی شده، تنها به قالی بافی و خیاطی که به مرحله اشباع رسیده اند، اختصاص یابد.
بی باک اضافه کرد: درحوزه مشاغل خانگی بهتر است تسهیلات به شرکت های پشتیبان و کارآفرین پرداخت شود که قدرت ایجاد اشتغال پایدار و نیز بازپرداخت آن را دارند.
وی همچنین از پرداخت تسهیلات تا سقف 100 میلیارد ریال در کارگروه استانی اشتغال خبر داد و گفت: پیش از این پرداخت این میزان تسهیلات باید در کارگروه ملی تصویب می شد


ارسال کننده خبر : فرمانداری گنبد کاووس
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گنبد
  • بازدید : 56
  • کد خبر : 53351