عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » تقویت و تداوم فعالیت احزاب و تشکل‌ها از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید می باشد

فرماندار گالیکش در جلسه با احزاب و تشکل‌های شهرستان؛

تقویت و تداوم فعالیت احزاب و تشکل‌ها از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید می باشد

تقویت و تداوم فعالیت احزاب و تشکل‌ها از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید می باشد

فرماندار گالیکش در جلسه با احزاب و تشکل های فعال شهرستان گفت: تقویت احزاب و تشکل‌ها و تداوم فعالیت آنها از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید جهت مشارکت پذیری بیش از پیش آنان می‌باشد. هرچند کشور ما از بعد سیاسی به آن جایگاه اصلی و مطلوب دست نیافته است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گالیکش، حسین مایلی فرماندار در این جلسه که با حضور احزاب و تشکل های فعال این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اشاره به پیشینه فعالیت احزاب درکشور اظهار کرد: در دوران قبل از انقلاب، احزاب و تشکلها حضور چندان فعال و بارزی در سیاست‌های کشور نداشتند اما پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، به احزاب و تشکل‌های مختلف بهای خاصی داده شد و علیرغم وقوع جنگ تحمیلی در سال‌های ابتدایی پس از انقلاب، همه فعالیت‌های نهادهای حکومتی، دولتی، احزاب، تشکل‌ها و مردم در این جنگ متمرکز بود.

 

وی ادامه داد: زیربنای توسعه سیاسی و احزاب کشور در دوران ریاست جمهوری و دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) پایه ریزی شد و طبق نظریه های کارشناسان برجسته سیاسی، ایران در دوره اصلاحات به یک بلوغ سیاسی و فکری قابل قبول و دموکراسی معنادار دست یافت. البته در این بین از نقش بارز خاتمی در شکل گیری جریان مردمی و مشارکت چشمگیر آنان در امور سیاسی و نمی توان چشم پوشی کرد.

 

مایلی در ادامه با بیان اینکه شهرستان گالیکش به سبب بهره‌مندی از قومیت‌های مختلف و موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای که دارد می‌تواند به عنوان یکی از شهرستان‌های فعال و برجسته استان، خود را به مسئولین و سایر مردم کشور معرفی نماید، گفت: در همین راستا از تمامی ظرفیت‌های موجود در سطح شهرستان بهره خواهیم برد تا بهترین بازخورد و نتیجه ممکن را شاهد باشیم.

 

نماینده عالی دولت در گالیکش تصریح کرد: فرمانداری شهرستان گالیکش نیز به عنوان یک دستگاه دولتی، رویه سیاست‌های دولت محترم تدبیر و امید را در پیش خواهد گرفت و نگاه ویژه‌ای به احزاب، تشکل‌ها و انجمن‌ها خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: در آینده ای نزدیک شاهد تشکیل و فعالیت اتاق فکر در شهرستان خواهیم بود و بر همین اساس پس از بررسی های لازم لیست مشاوران فرماندار را اعلام خواهیم کرد تا در اسرع وقت کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف شهرستان فعالیت خود را آغاز نمایند.

 

فرماندار گالیکش با اشاره به اهمیت توسعه شهرستان گفت: فارغ از هرگونه شعار، گردشگری را از مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان گالیکش به منظور توسعه اقتصادی و ایجاد تحول در مباحث اشتغال و اقتصاد می‌دانیم و بر این باور هستیم که باید در این زمینه کارهای بسیاری صورت گیرد که این مهم نیازمند همکاری و مشارکت همه گروه‌ها و به خصوص مردم می‌باشد.

 

مایلی به موضوع کارخانه سیمان گالیکش نیز پرداخت و گفت: ما نیز از محل استقرار این کارخانه گله‌مندیم و با توجه به اینکه موضوع کارخانه سیمان از مطالبات مهم مردم و شهروندان گالیکش می‌باشد، آن را با استاندار محترم و نماینده مردم در مجلس و مسئولین بالادستی در میان گذاشته ایم تا تصمیم‌گیری‌های مورد نظر در این خصوص اتخاذ شود. البته امیدواریم حد الامکان نسبت به رفع آلایندگی این کارخانه اقدام مؤثری صورت گیرد و رضایت مردم شهرستان بویژه روستاهای همجوار حاصل شود.

 

 مایلی در ادامه گفت: توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی مهمترین دغدغه به منظور دستیابی به رونق اشتغال و کسب و کار مردم شهرستان خواهد بود، فلذا باید در این مسیر کارهای بزرگ و ماندگاری صورت پذیرد.

 

وی همچنین با اشاره به عدم وجود بخشدار مرکزی در چند ماه گذشته اظهار داشت: ان‌شالله به زودی نیرویی توانمند و جامع‌الشرایط جهت فعالیت در سمت بخشدار مرکزی این شهرستان معرفی خواهد شد، و قطعاً در این خصوص نگاه ما فارغ از هرگونه نگاه صرفاً جناحی و حزبی خواهد بود.

 

فرماندار گالیکش ادامه داد: فعالیت‌های فرمانداری بر مبنای امور برنامه‌محور و در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان مدت و دراز مدت پیش خواهد رفت و در هر زمینه هدف‌گذاری مشخصی را تعیین خواهیم کرد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشی ما عدالت و توسعه خواهد بود و لذا مجموعه فرمانداری آمادگی دارد از همه صاحبنظران و اندیشمندان در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و غیره بهره‌گیری نموده و صمیمانه پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات خواهیم بود.


 


ارسال کننده خبر : فرمانداری گالیکش
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : گالیکش
  • بازدید : 34
  • کد خبر : 53625