عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » افتتاح بزرگترین پروژه ید کشور با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت

فرماندار شهرستان آق قلا خبر داد:

افتتاح بزرگترین پروژه ید کشور با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت

افتتاح بزرگترین پروژه ید کشور با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت

"امانگلدی ضمیر"از افتتاح بزرگترین پروژه ید کشور با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،ظهر امروز شنبه 22 دی ماه،"امانگلدی ضمیر"فرماندار در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرستان،از سفر کاروان"تدبیر و امید"به استان خبر داد و افزود:روز دوشنبه 24 دی ماه،استان گلستان میزبان"دکتر روحانی"ریاست محترم جمهوری و تنی چند از وزرای کابینه دولت دوازدهم خواهد بود و واحد صنعتی"شورآبه ید گلستان"بزرگترین پروژه ید کشور با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال و اشتغالزائی 150 نفر همزمان با سفر کاروان"تدبیر و امید" و با حضور"رضا رحمانی"وزیر صنعت،معدن و تجارت در شهرستان آق قلا افتتاح خواهد شد.

گفتنی است شرکت"شورآبه ید گلستان"از واحدهای توسعه ای زیر مجموعه کانسار خزر(تنها تولید کننده ید کشور)بوده که در 27 کیلومتری شمال آق قلا و در نزدیکی مرز اینچه برون واقع است.

این شرکت در سال 83 با هدف اکتشاف و استخراج ید در شمال استان گلستان تأسیس و تولید ید در معدن این شرکت از اواخر سال 87 آغاز شد.در این راستا پس از پایان عملیات اکتشاف،وجود ید در شورابه های محدوده اکتشافی به اثبات رسید و کارخانه ید در مساحتی افزون بر چهار هزار مترمربع احداث شد.

واحد فرآوری شرکت"کانسار خزر"تنها واحد تولیدکننده ید کریستال در کشور،سالانه 130 تن ید تولید می کند.ید تولید شده در کارخانه این شرکت،علاوه بر تأمین نیاز داخلی،به چند کشور خارجی نیز صادر می شود.

 ارسال کننده خبر : فرمانداری آق قلا
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : آق قلا
  • بازدید : 82
  • کد خبر : 55932