عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » آغاز عملیات اجرایی فاز اول آبرسانی به شهرها و روستاهای نوار مرزگلستان آغاز شد


آغاز عملیات اجرایی فاز اول آبرسانی به شهرها و روستاهای نوار مرزگلستان آغاز شد

آغاز عملیات اجرایی فاز اول آبرسانی به شهرها و روستاهای نوار مرزگلستان آغاز شد

 همزمان با سفر استانی رئیس جمهوربه استان گلستان، عصر امروز با حضور وزیر نیرو آغاز عملیات اجرایی فاز اول آبرسانی به شهرها و روستاهای نوار مرز با مبلغ سرمایه گذاری 100 میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، تامین آب شرب شهرهای مراوه تپه، گنبد و مینودشت وگالیکش و130 روستای واقع در نوار مرزی استان گستان در افق (سال 1415) از اهداف اجرای این طرح است.
همچنین بر اساس همین گزارش کل جمعیت تحت پوشش طرح در سال افق 556 هزار نفر است که منابع تامین آن از منابع آب زیرزمینی و سطحی سد نرماب است.
گفتنی است ، در این سفر 7 هزار هکتار از شبکه آبیاری و زهکشی قره سو –زرین‌گل، سد لاستیکی گنبد و فاز اول طرح زهکشی در سطح 10 هزار هکتار اراضی اولویت‌دار استان، افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.
همچنین فاز اول طرح آبرسانی به شهرها و روستاهای نوار مرزی استان با مشارکت بخش خصوصی، عملیات اجرایی 6 هزار هکتار از شبکه اراضی اولویت‌دار استان و اجرای سد چایلی از جمله پروژه‌هایی است که عملیات اجرایی آنها در سفر هیئت دولت به استان و با حضور وزیر نیرو به صورت متمرکز آغاز و کلنگ‌زنی خواهد شد.
بهره‌برداری از 3 حلقه چاه و 10 کیلومتر خط انتقال طرح آبرسانی به شهر گرگان نیز از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در این سفر است که تامین آب شرب به میزان 60 لیتر بر ثانیه از تعهدات سفر دولت تدبیر و امید در سال 93 را محقق می‌کند.

نام دستگاه ارسال کننده خبر : شرکت آب منطقه ای گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس1
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .