عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اجرای طرح "روستای بدون بیکار" در اسپو محله گرگان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان:

اجرای طرح "روستای بدون بیکار" در اسپو محله گرگان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ضمن تبریک روز خبرنگار هدف از برگزاری نشست پیگیری طرح "روستای بدون بیکار" را اهمیت به موضوع کار آفرینی و اشتغال در جوامع روستایی به منظور ارتقای وضعیت معیشتی و ایجاد فرصتهای شغلی مناسب عنوان کرد .

 

کلثوم غفاری توران افزود : با توجه به تجربه مثبتی که ازنمونه اجرای طرح" روستای بدون بیکار" در عطا آباد و وامنان بدست آمده می توان حرفه و فعالیتی را در روستا ها شروع کرد که همه اهالی روستا در آن حرفه وارد شوند تا با ایجاد اشتغال حداکثری برای مردم روستا ، موضوع مهاجرت به شهر و ایجاد شغلهای کاذب از بین برود و حتی این گسترش کار باعث مهاجرت معکوس به روستا شود .

وی گفت : در مذاکره و توافق با فرماندار گرگان ، مدیریت و سرپرستی یک روستای بدون بیکار در شهرستان گرگان بعهده دفترامور بانوان و خانواده استان قرار گرفت که روستای انتخابی ما بنا به دلائلی روستای اسپو محله است .

غفاری با اشاره به اینکه طرح کشت گیاهان دارویی را از سالهای گذشته در این روستا شروع کرده ایم گفت : این روستا هم به لحاظ استعداد کشاورزی و منابع آب و هم به لحاظ نیروی انسانی قابلیت های خوبی دارد .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان همچنین اضافه کرد : بنا داریم با همکاری فرمانداری گرگان ،دفتر امورروستایی استانداری ، دستگاههای اجرایی مرتبط ، شرکت گیاهان دارویی بستانه و انجمن اساتید حق التدریس استان ضمن مطالعه استعدادها ی موجود در روستای اسپو محله ، "طرح روستای بدون بیکار " را دراین روستا اجرا نماییم .

شایان ذکر است : این جلسه با حضورصفوی فرماندار گرگان و تعدادی از مسئولان استان و بخش خصوص و نیز دهیار و رئیس شورای اسلامی اسپو محله در محل استانداری گلستان برگزار گردید.

 


 


ارسال کننده خبر : اداره کل دفتر امور زنان و خانواده
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : banovan
  • بازدید : 102
  • کد خبر : 48882