عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » برگزاری اولین نشست جمعی از بانوان استان با معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار


برگزاری اولین نشست جمعی از بانوان استان با معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار

برگزاری اولین نشست جمعی از بانوان استان با معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار

 

اولین نشست جمعی از بانوان استان با معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار بمنظور بررسی مسایل اجتماعی و فرهنگی، مشکلات و آسیبهای مبتلا به بانوان، هم اندیشی و ارایه راهکارهای پیشنهادی با حضور جمعی از بانوان صاحب اندیشه استان درکسوتها و مشاغل مختلف برگزار شد‌‌.

‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه با اشاره به این نکته که نیمی از جمعیت کشور و استان متعلق به بانوان است، ضرورتنگاه عمیق و ویژه به مسایل این قشر فعال جامعه را گوشزد و اظهارکرد: که خوشبختانه در حال حاضر به تجارب، تخصص و ظرفیتهای بانوانتوجه بیشتری شده است.

عبدالرضا چراغعلی خاطرنشان کرد: دختران امروز، زنان و مادران فردای این سرزمینند و بالندگی آنان باعث پویایی جامعه خواهد شد.

دراین نشست برخی از بانوان حاضر به بیان نقطه نظرات، راهکارها و مطالبات اجتماعی خود پرداختند.

خشونت پنهان، معیشت، طلاق عاطفی، کثرت پرونده ها در محاکم قضایی، ازدواجهای دیر و زودهنگام، بازماندگان ازتحصیل، تفاوت بین نسلها، نشاط وسلامت روحی و روانی، عدم آشنایی به حقوق و ارزشهای مادی و معنوی، عدم آگاهی به حقوق شهروندی، کم توجهی به مقوله حجاب و عفاف براساس آموزهای دینی و ... ازجمله مواردی بودکه پیرامون آن بحث و تبادل نظرگردید.

آگاهی بخشی و آموزش والدین بعنوان اصلی ترین نهاد یعنی خانواده، اموزش فرزندان از دوران کودکی از طریق مدارس و آموزشگاهها، استفاده از ظرفیت بین بخشی دستگاهها، جوامع محلی و سازمانهای مردم نهاد، بسیج همه ظرفیتها، تامین معیشت، زمینه سازی اشتغال بانوان درعرصه های مختلف براساس معیارها و شاخصهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و....ازمهمترین مواردی بود که اکثریت حاضرین،به اتفاق برآن تاکید داشتند.

برگزاری اولین نشست جمعی از بانوان استان با معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار


ارسال کننده خبر : معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی
تأیید کننده خبر : کارشناس3
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0