عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » گالیکش در دو بخش گردشگری و کشاورزی مستعد و دارای قابلیت‌های فراوان است

معاون عمرانی استاندار گلستان در جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش:

گالیکش در دو بخش گردشگری و کشاورزی مستعد و دارای قابلیت‌های فراوان است

گالیکش در دو بخش گردشگری و کشاورزی مستعد و دارای قابلیت‌های فراوان است

معاون عمرانی استاندار گلستان در جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش گفت: گالیکش بر دو محور کشاورزی و گردشگری استوار است که امید است با جذب به موقع اعتبارات، زمینه رشد و توسعه و اشتغالزایی در این شهرستان فراهم گردد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گالیکش، میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان گالیکش که صبح چهارشنبه (یکم آبان) در سالن اجتماعات شهیدمحمدباقرخسروی برگزار شد، اظهار کرد: در سال 97 کل اعتبارات سهم شهرستان گالیکش 18میلیارد و 697میلیون تومان بوده است که از این میزان، 9میلیارد و 700میلیون تومان تخصیص یافت.

غراوی با اشاره به وضعیت نامطلوب تخصیص اعتبارات سال گذشته در سطح استان، افزود: سال گذشته در استان 39درصد تخصیص اعتبار صورت گرفت اما با توجه به اینکه وضعیت شهرستان‌ها در اجرای برخی پروژه‌ها حاد بود، در شهرستان گالیکش حدود 50درصد اعتبارات تخصیص یافت.

وی افزود: اعتبارات گالیکش در سال جاری با رشد بسیار اندک 19 میلیارد و 500 میلیون تومان پیش‌بینی و در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان توزیع شده است که تاکنون 4میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به وقوع سیلاب اخیر در استان و این شهرستان یادآور شد: ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای جبران خسارات تأسیسات زیربنایی ناشی از سیل اختصاص داده شده است که به تفکیک بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شده است و این رقم جدا از کمک‌های بلاعوض پرداخت شده در بخش مسکن و کشاورزی می‌باشد.

وی بیان کرد: با توجه به وجود جاذبه‌های طبیعی و بکر گردشگری در شهرستان گالیکش، امید است بتوانیم اقدامات موثری در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان انجام دهیم تا هم روستاییان عزیز درآمد خوبی داشته باشند و هم اقتصاد روستاها در سطح شهرستان شکوفا شود.

میرمحمد غراوی خاطرنشان کرد: دولت مبلغ 1000 میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارات تأسیسات زیربنایی در بخش کشاورزی درنظر گرفته است و به زودی تصویب و ابلاغ خواهد شد که با تخصیص آن مشکلات به وجود آمده برای جاده‌های بین مزارع، ایستگاه‌های پمپاژ آب کشاورزی، کانال‌های آبیاری و زهکشی که نیازمند ترمیم و احیا است، رفع خواهد شد.

معاون استاندار گلستان تصریح کرد: باید بررسی‌های دقیق‌تری برای جبران خسارات رانش زمین‌های کشاورزی و تخریب جاده‌های بین مزارع انجام شود و سعی بر این است در توزیع اعتبارات باقیمانده درخصوص جبران خسارات سیل، مشکلات روستاییان به ویژه در بخش جاده‌های روستایی و کشاورزی در الویت قرار گرفته شود و مدیران دستگاه‌های مربوطه موظف به پیگیری این موضوعات می‌باشند.

وی با اشاره به وجود دو نقطه شهری در شهرستان گالیکش، درخصوص اعتبارات شهرداری‌ها عنوان کرد: علاوه بر کمک‌هایی که از منابع استانی به شهرداری‌ها صورت می‌گیرد، پیگیری‌هایی از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور نیز صورت گرفته است که امیدواریم با تزریق منابع مالی از آن محل بتوانیم متناسب با فعالیت‌های شهری، هم امکانات مناسب خدمات شهری و هم کمک‌های مالی خوبی در اختیار شهرداری‌ها قرار دهیم.

غراوی با اشاره به ماشین‌آلات خدمات شهری بعنوان یکی از مطالبات شهرداری گالیکش یادآور شد: شهرداری‌های و دهیاری‌ها می‌توانند درصورت تمایل با اخذ تسهیلات بسیار ارزان‌قیمت، ماشین‌آلات موردنیاز خود را خریداری نمایند.

وی همچنین گفت: تعدادی ماشین‌آلات از قبیل بیل مکانیکی، گریدر، لودر، بیل بکهو و ...‌ در اداره کل مدیرت بحران استانداری مستقر می‌باشد که شهرستان‌ها با اعلام نیاز و الویت‌بندی می‌توانند از آن استفاده نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان تأکید کرد: شهرداران به اصول، قوانین و مقررات اداری پایبندی کامل داشته باشند و به هیچ عنوان سعی نکنند درآمدهایی که منشأ قانونی ندارد را بدست آورند.

وی در پایان گفت: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها ضمن نظارت و کنترل بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، در راستای کمک به شهرداران و دهیاران، همپای آنان گام بردارند و با توجه به محدودیت منابع درآمدی شهرداری‌ها نسبت به گذشته، شهرداران را تحت فشار قرار ندهند و عملی انجام نشود که بار هزینه‌ای شهرداری‌ها افزایش پیدا کند.

گالیکش در دو بخش گردشگری و کشاورزی مستعد و دارای قابلیت‌های فراوان است

 

گالیکش در دو بخش گردشگری و کشاورزی مستعد و دارای قابلیت‌های فراوان است

 

گالیکش در دو بخش گردشگری و کشاورزی مستعد و دارای قابلیت‌های فراوان است

 


ارسال کننده خبر : فرمانداری گالیکش
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • 0
  • نویسنده : گالیکش
  • بازدید : 66
  • کد خبر : 67005