عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » رونمایی از 5 عنوان کتاب در آیین تجلیل از فعالان کتاب و کتاب خوانی استان گلستان

همزمان با هفته کتاب؛

رونمایی از 5 عنوان کتاب در آیین تجلیل از فعالان کتاب و کتاب خوانی استان گلستان

 در آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتاب خوانی استان گلستان، از 5 عنوان کتاب به قلم نویسندگان آن استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتاب خوانی استان گلستان با حضور احسان مکتبی معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار گلستان، شهربانو برهانی سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمع دیگری از مسئولان و نویسندگان، پژوهشگران، مدیران نشر و کتاب فروشی ها، فعالان ترویج کتاب و کتابداران در شامگاه سه شنبه 27 آبان ماه در سالن شهید باهنر استانداری گلستان با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.

در این مراسم از کتابهای «هشت کتاب طنز» به قلم «کریم الله قائمی»، «ابوسهل مسیح جرجانی» به قلم «حمیدرضا اسماعیلی»، «خوشه های دشت» گزیده ای از شاعران مینودشت به کوشش «روح الله رجبی»، مجموعه شعر «از قره تکن تا آزادشهر» به قلم «محمد علی سادین»، «بارانی رو به آسمان» به قلم «سید ابوالفضل فخار» رونمایی به عمل آمد.

کتاب «هشت کتاب طنز» به قلم «کریم الله قائمی» نویسنده، پژوهشگر، طنزپرداز، مترجم زبان تبری و صاحب مانیفست شعر گفتار در ایران است. این کتاب در هشت فصل تدوین شده و حاوی کاریکلماتور های مولف و مطالبی درباره فرهنگ طنز بوده که به همت نشر نوروزی در 676 صفحه روانه بازار نشر شده است.

«خوشه های دشت» گزیده ای از شاعران مینودشت به کوشش «روح الله رجبی» مشتمل بر آثار 25 شاعر مینودشتی است که به همت نشر امرتات در 80 صفحه منتشر شده است. همچنین کتاب مجموعه شعر «از قره تکن تا آزادشهر» به قلم «محمد علی سادین» به همت نشر نوروزی در 52 روانه ی پیش خوان کتاب فروشی ها شده است.

کتاب مجموعه شعر «بارانی رو به آسمان» به قلم سید ابوالفضل فخار در 124 صفحه و به همت نشر نوروزی روانه بازار نشر شده است و نیز دیگر کتابی که در این آیین از آن رونمایی به عمل آمد، کتاب «ابوسهل مسیح جرجانی» به قلم «حمیدرضا اسماعیلی» بود که در 108 صفحه قطع رقعی و به همت نشر بنام وابسته به موسسه فرهنگی میرداماد و چهار فصل منتشر شده است.

در فصول این کتاب به ترتیب به بررسی اوضاع ممالک اسلامی، شرح حال ابوسهل مسیحی، جایگاه علمی ابوسهل مسیحی و آثار و تالیفات ابوسهل همراه با فهرست مراجع و واژگان پرداخته می‌شود.

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.