عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » انتقال حقایق جوشان دفاع مقدس به نسل بعد یک ضرورت است


انتقال حقایق جوشان دفاع مقدس به نسل بعد یک ضرورت است

انتقال حقایق جوشان دفاع مقدس به نسل بعد یک ضرورت است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در آیین رو نمایی از کتاب تلخ و شیرین خاطرات ارزشمند 114 رزمنده شهر علی آباد کتول در 8 سال دفاع مقدس با بیان این مطلب به آسیب شناسی و تبیین زوایای مختلف خاطره نویسی دفاع مقدس پرداخت و افزود: همه ملتها، جریان های فکری، اندیشه ها، صاحبان قدرت و حکمرانان می کوشند از این منابع ارزشمند فرهنگی که از قضا برای ما ملتقای فرهنگ ایرانی و اسلامی است نهایت استفاده را ببرند.
 احسان مکتبی یکی از موانعی که ممکن است ما را از رسیدن به حقیقت دفاع مقدس بازدارد را تعلل در بازگویی و روایت دانست و افزود : همچون چشمه ای زلال که از قله کوه جاری می شود و تا رسیدن به دامنه طعم و بو و رنگ و کیفیت آن متاثر از مسیر خواهد شد، اکنون پس از گذشت 30 سال از جنگ، عدم مراقبت موجب تغییر کیفیت، هویت و اصالت خاطرات خواهد شد.
 دکتر مکتبی گفت: یکی دیگر از موانع در مستند کردن خاطرات که باید مراقبت کرد اثر پذیری خاطره نویسی از سیر تربیتی و تکاملی روایتگر بعد از گذشت سالها از زمان جنگ است.
معاون سیاسی استاندار همچنین با اشاره به سخن پیامبر به اصحاب در بازگشت از جنگ احد که فرمود: "از این پس جهاد اکبر در انتظار شماست"، تاثیر قدرت سیاسی در کشف و فهم حقیقت بر وجود نگارنده را یکی دیگر از آسیبها بر شمرد.
 احسان مکتبی خاطر نشان کرد ممکن است در ظاهر نوشتن این خاطرات مقدس، سهل به نظر برسد اما بسیار ممتنع است و ضرورت دارد حقایق جوشان زمان جنگ را بی کم و کاست، دقیق و حساب شده به نسل بعد انتقال دهیم.

ارسال کننده خبر : معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.