عضویت    ورود
ورود به سایت

پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

» » » اولویت اصلی در سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان:

اولویت اصلی در سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است

اولویت اصلی در سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است

 جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان باهدف تبیین وضعیت سفرهای نوروزی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، این جلسه روز یکشنبه 24 اسفندماه 1399 با حضور میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، احمد تجری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان و با حضور مدیران اجرایی دستگاه‌های استان و رؤسای کمیته‌های عضو ستاد در استانداری گلستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس، سفرها و تسهیلاتی که برای سفر در ایام نوروز 1400 در نظر گرفته می‌شود، نسبت به سال‌های گذشته با محدودیتی‌هایی مواجه است.
او تصریح کرد: اولویت اصلی ما در بحث سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا و سلامت هم‌وطنان و مردم شریف استان است.
غراوی بیان کرد: هرگونه تشویق و ترغیب برای سفرهای نوروزی ممنوع خواهد بود اما باید شرایط برای ارائه خدمات مطلوب  به مسافران ورودی به شهرهای دارای وضعیت پایدار کرونایی مهیا باشد.
او خاطرنشان کرد: سفرها نوروز 1400 در شهرهایی که به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت پایداری قرار دارند با رعایت اتخاذ تصمیمات لازم و پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به این‌که در ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان تصمیماتی برای تبیین وظایف دستگاه‌های متولی و خدمات رسان حوزه سفر اتخاذ شد، گفت: اگر شرایط استان به لحاظ شیوع کرونا تغییر کند و نقاطی از شهرستان‌های استان به وضعیت قرمز تبدیل شوند کلاً پذیرش مسافر ممنوع خواهد شد.
او همچنین با تأکید بر ایجاد فضایی همراه با شورونشاط در نوروز، خاطرنشان کرد: از 25 اسفندماه تا 20 فروردین‌ماه در راستای مهیاکردن سیمای شهری برای ورود مسافران، دستگاه‌های خدمات رسان مجوز حفاری در شهرها و بافت روستایی را ندارند.
غراوی با اشاره به این‌که بر اساس طرح  سفر هوشمند، سفر در نوروز ۱۴۰۰ به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع خواهد بود و در سایر شهرها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر خواهد بود، بیان کرد: در طرح سفر هوشمندانه مسافران حتماً می‌بایست یکی از مراکز اقامتی دارای مجوز را رزرو کرده تا اجازه سفر با وسیله شخصی برای آن‌ها صادر شود.
او تأکید کرد: هرگونه پذیرش مسافر توسط مدارس، چادرهای مسافرتی و کمپ‌های بین‌راهی، مجموعه‌های ورزشی برخی دستگاه‌های اجرایی و مجتمع‌های اقامتی دولتی که مورداستفاده عموم مردم قرار می‌گیرند، ممنوع خواهد بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان اضافه کرد: صرفاً مراکز اقامتی دارای مجوز قانونی نظیر هتل‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مهمان‌پذیرهای سطح استان با اعمال برخی پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیرش مسافر خواهند داشت.
 

اولویت اصلی در سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است

 

اولویت اصلی در سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است

 

اولویت اصلی در سفرهای نوروزی، اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا است

 


نام دستگاه ارسال کننده خبر : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان
تأیید کننده خبر : کارشناس2
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.